:: میزبــان شــو (سپردن منزل ، سوئیت و هتل)

شما با سپردن اقامتگاه خود در سایت بهتوریست و ارسال اطلاعات آن می توانید با ما همکار شوید .

:: مهمـان شــو (رزرو منزل ، سوئیت و هتل)

شما با رزرو اقامتگاه خود در سایت بهتوریست و پرداخت امن خود آن را به مدت زمان دلخواه اجاره نمایید .

اجاره منزل و سوئیت
چگونه اعتماد کنیم ؟
تفـــاوت رزرو کردن سوئیت و منــزل به صورت آنلاین از ما ، با اجــاره سوئیت و منــزل از دلالان ســرراهی

اخبار گردشگری

... مشاهده بیشتر

ایران به روایت تصویر

... مشاهده بیشتر

مقالات گردشگری

... مشاهده بیشتر

معرفی رستوران و کافی شاپ برتر

... مشاهده بیشتر

معرفی نیاسر و مزایای اقامت در نیاسر

معرفی نیاسر و اسکان در آن

شهر نیاسر که در میان دامنه های کوه کرکس واقع شده ، یکی از 3 شهر مهم کشت گل محمدی و گلابگیری در کشور است .
نیاسر روستایی باستانی است که در مرجع جغرافیایی قرون 6 و 7 به ان اشاره شده است ویژگی جالب توجه نیاسر ، وجود چشمه اسکندریه که قدمت تاریخی هم دارد ، و نیز قنات های فراوان می باشد که آب مورد نیاز کشاورزی نیاسر را تامین می کند و وجود تفاوت ارتفاع 250 متری باعث ایجاد مناظر و چشم انداز های بی نظیری در این باغ شهر شده است . زمین های کشاورزی و باغات شهر نیاسر در سطح این شهر پراکنده است و سبب شده کل شهر حالت سرسبزی و زیبایی خاصی داشته باشد .
شهر سبز نیاسر دارای دیدنی های زیادی است که سبب شده این شهر زیبا را به عنوان یکی از شهر های گردشگری استان و کشور تبدیل کند .
دیدنی های نیاسر :
دیدنی های نیاسر شامل آثار باستانی و آثار طبیعی می شود .
•    چشمه و آبشار نیاسر : چشمه آب خنک و گوارایی که به روستا جاری می شود و به چشمه اسکندریه معروف است و می توان گفت تاریخ و تمدن نیاسر مدیون وجود این چشمه است . آبشار معروف نیاسر از آن سرچشمه می گیرد .
•    چهارتاقی نیاسر : که به آتشکده ساسانی نیز معروف است و برخی معتقدند به دستور اردشیر بابکان بنا شده است .
•    کاخ صفوی تالار : باغ تالار با درختان کهنسال سر به فلک کشیده ، فضایی زیبا و منحصر به فرد در نیاسر است که با توجه به ارتفاع آن مشرف به کل نیاسر است و چشم انداز بسیار زیبایی دارد . عمارتی در میان آن بنا شده که به کوشک تالار معروف است . این عمارت را فتحعلی شار به صبای کاشانی شاعر دربار بخشیده بود .
•    سوراخ رئیس : غاری دست ساز و ساخته بشر است و برای اجرای مراسم مذهبی و یا به عنوان پناهگاه مورد استفاده قرار می گرفته است . غار نیاسر با نام های سوراخ رییس ،غار ویس و سوراخ ویس هم شناخته می شود قرن ها نا شناخته بود ؛ به همین دلیل در متون تاریخی نامی از آن برده نشده است . کوتاه ترین ارتفاع دالان های آن نیم متر و بلندترین قسمت ان 7 متر می باشد .
•    گرمابه صفوی :کارشناسان قدمت این گرمابه را به عهد صفویه نسبت می دهند . آب مصرفی حمام و نیز آب شرب حمام توسط کول های گلی جداگانه ای از آب آبشار نیاسر تامین می گردد . سوخت حمام هم از هیزم بوده است .
•    آسیاب آبی : آسیاب آبی نیاسر هم توسط آبی که از آبشار پایین می ریزد به حرکت در می آید . معماری آسیاب همانند حمام می باشد و تنها آسیاب آبی شهر نیاسر است که هنوز فعال است .
مزایای اسکان در نیاسر :
در طول سال مسافران و گردشگران داخلی و خارجی زیادی به نیاسر سفر می کنند . مخصوصا در تعطیلات نوروز و ایام گلابگیری مسافران در قالب تور گردشگری نیاسر ، تور گلابگیری نیاسر ، تور گلابگیری کاشان و ... یا بصورت سفر های شخصی وارد کاشان می شوند .
•    خیلی از گردشگران از شهر های بزرگ و شلوغی مثل تهران و اصفهان و ... به کاشان سفر می کنند و دوست دارند در مدت سفر از فضای شهری فاصله بگیرند . نیاسر هم هنوز بافت روستایی خود راحفظ کرده و حالت سنتی دارد و می تواند برای اسکان این عزیزان گزینه مناسبی باشد
•    از ویژگی های اقامت در نیاسر ، نزدیکی آن به شهر کاشان است و فاصله 25 کیلومتری آن بدون هیچگونه ترافیک شهری ، به مسافران اجازه می دهد حد اکثر نیم ساعته به کاشان برسند .
•    نزدیکی نیاسر به مشهد اردهال ( بارگاه ملکوتی امامزاده سلطانعلی ابن امام محمد باقر و آرامگاه سهراب سپهری ) و روستای سرسبز علوی و چند مکان گردشگری دیگر که در این مسیر قرار دارند هم از ویژگی های اسکان در نیاسر است .
•    بحث گردشگری نجوم در نیاسر مدتی است که مطرح شده و آسمان شب نیاسر هم یکی دیگر از جاذبه های گردشگری نیاسر محسوب می شود که با اقامت یک شب در نیاسر مقدور خواهد بود .
اجاره سوییت در نیاسر
اقامت در نیاسر :
حال که تصمیم به ماندن در نیاسر گرفته اید بهتوریست چند پیشنهاد دارد :
•    اسکان فرهنگیان نیاسر :ستاد اسکان فرهنگیان نیاسر هم اقدام به اسکان فرهنگیان و معلمان محترم در کلاس های درس مدارس کرده است .
   آدرس ستاد اسکان فرهنگیان نیاسر : آبشار نیاسر – دبستان حمیدی
•    هتل سبز نیاسر : این هتل که فعلا تنها هتل نیاسر است در طول سال آماده خدمات به مسافران گرامی می باشد .
•    اجاره سوئیت در نیاسر : با توجه به قیمت بالای هتل و محدودیت اقامتگاه های فرهنگیان و اینکه عده ای دوست دارند در خانه باغ و ویلا در نیاسر اسکان پیدا کنند و یا اقدام به اجاره سوییت در نیاسر کنند ؛ لذا بهتوریست این امکان را فراهم کرده است که در قسمت مهمان شو وبسایت ، عکس سوییت و ویلا و خانه باغ در نیاسر و قیمت سوئیت در نیاسر را مشاهده کرده و طبق نیاز خود به رزرو آن اقدام نمایید .

پیوست ها:
فایلتوضیحاتحجم فایل
دانلود این فایل (introducing-niasar-and-staying.pdf)introducing-niasar-and-staying.pdfمعرفی نیاسر و مزایای اسکان در آن276 Kb

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید