:: میزبــان شــو (سپردن منزل ، سوئیت و هتل)

شما با سپردن اقامتگاه خود در سایت بهتوریست و ارسال اطلاعات آن می توانید با ما همکار شوید .

:: مهمـان شــو (رزرو منزل ، سوئیت و هتل)

شما با رزرو اقامتگاه خود در سایت بهتوریست و پرداخت امن خود آن را به مدت زمان دلخواه اجاره نمایید .

اجاره منزل و سوئیت
چگونه اعتماد کنیم ؟
تفـــاوت رزرو کردن سوئیت و منــزل به صورت آنلاین از ما ، با اجــاره سوئیت و منــزل از دلالان ســرراهی

اخبار گردشگری

... مشاهده بیشتر

ایران به روایت تصویر

... مشاهده بیشتر

مقالات گردشگری

... مشاهده بیشتر

معرفی رستوران و کافی شاپ برتر

... مشاهده بیشتر

آمار گردشگری کاشان در نوروز 98

اخبار گردشگری کاشان در نوروز 98
کاشان شهری در شمال استان اصفهان است که به دلیل مرکزیت و قرارگیری بین چند شهر مهم از جمله تهران ، اصفهان و قم و دارا بودن جاذبه های متنوع گردشگری جز شهر های پر بازدید در ایام نوروز می باشد .
بهترین فصل برای سفر به کاشان ، فصل زیبای بهار است و البته با شروع گلابگیری در نیاسر ، قمصر و برزک و برپایی جشنواره گل و گلاب این سفر ها چه در قالب سفر های خانوادگی و دوستانه و چه در قالب سفر با تور های کاشان گردی و تور های گلابگیری ادامه می یابد .

آمار جالب گردشگری کاشان در نوروز 1398
مهرداد سرمدیان ، رئیس اداره میراث کاشان ، ضمن خشنودی از اینکه نوروز امسال هیچ دستگاه گردشگری کاشان شکایت مردمی نداشته است ، اعلام کرد : از 28 اسفند ماه سال گذشته تا پایان 16 فروردین 98 ، حدود 965 هزار و 869 نفر از جاذبه های گردشگری کاشان دیدن کرده اند که این تعداد شامل گردشگران داخلی و خارجی می شود . تعداد گردشگران خارجی در عید امسال 11 هزار و 448 نفر بوده است .
این آمار مربوط به بازدید گردشگران از 22 اثر تاریخی در شهر های کاشان ، نیاسر ، قمصر و برزک می باشد .
سرمدیان اظهار داشت : باغ تاریخی فین کاشان که به ثبت جهانی رسیده است با بازدید 227 هزار و 60 نفر رتبه اول بازدید کنندگان داخلی و خارجی را در نوروز 98 کسب کرده است و و خانه های تاریخی بروجردی ها ، طباطبایی ها ، عباسیان ، موزه ملی ، محوطه باستانی سیلک و حمام سلطان امیر احمد در رتبه های دوم تا هفتم بازدید قرار گرفتند .
رئیس اداره میراث کاشان با اشاره به اینکه نوروز امسال بازدید گردشگران داخلی و خارجی از کاشان 5% کاهش یافته است ، گفت : خانه های تاریخی بروجردی ها ، طباطبایی ها و عباسیان افزایش بازدید 17 ، 36 و 28 درصدی داشته اند و این در حالیست که باغ فین کاشان با کاهش بازدید 30 درصدی روبرو بود .
گفتنی است که بیشترین افزایش بازدید مربوط به حمام سلطان امیر احمد با 49 درصد بود .
رتبه سوم کشور و رتبه اول استان اصفهان از لحاظ بازدید ، به باغ زیبای فین تعلق گرفت و در سه روز از نوروز 1398 به عنوان اولین بنای پر ازدید کشور به ثبت رسید .
خانه تاریخی – سنتی بروجردی ها در 4 فروردین 1398 با 5592 نفر بازدید ، در مقایسه با بازدید سال های قبل خود ، رکورد شکنی کرد .
این امر نشان دهنده ی علاقه گردشگران به معماری اصیل ایرانی می باشد ؛ که البته تور های کاشان گشت را می توان یکی از عوامل افزایش و رشد بازدید گردشگران از خانه های تاریخی کاشان دانست .
بالاترین درصد اشغال اتاق در کاشان مربوط به اقامتگاه ها و هتل های سنتی با 77 درصد ضریب اشغال بود .
امامزاده سلطان علی ابن امام محمد باقر ( س ) در مشهد اردهال ، نیز در بین اماکن مذهبی کاشان با 95 هزار و 510 نفر زائر بیشتر بازدید را داشته است .


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید