:: میزبــان شــو (سپردن منزل ، سوئیت و هتل)

شما با سپردن اقامتگاه خود در سایت بهتوریست و ارسال اطلاعات آن می توانید با ما همکار شوید .

:: مهمـان شــو (رزرو منزل ، سوئیت و هتل)

شما با رزرو اقامتگاه خود در سایت بهتوریست و پرداخت امن خود آن را به مدت زمان دلخواه اجاره نمایید .

اجاره منزل و سوئیت
چگونه اعتماد کنیم ؟
تفـــاوت رزرو کردن سوئیت و منــزل به صورت آنلاین از ما ، با اجــاره سوئیت و منــزل از دلالان ســرراهی

اخبار گردشگری

... مشاهده بیشتر

ایران به روایت تصویر

... مشاهده بیشتر

مقالات گردشگری

... مشاهده بیشتر

معرفی رستوران و کافی شاپ برتر

... مشاهده بیشتر

ثبت 3 رویداد فرهنگی درکاشان

روستای آزران ( آذران )مهران سرمدیان رئیس اداره میراث فرهنگی و صنایع دستی شهر کاشان گفت : سه آیین ، شامل آداب و رسوم پخت سمنوی نذری مشکات ، آیین باران خواهی چشمه آب دراز و مهارت پخت شیره انگور کامو به عنوان سه رویداد فرهنگی – مذهبی کاشان در فهرست میراث فرهنگی ناملموس کشور به ثبت رسید .


وی خاطر نشان کرد که تا کنون 25 اثر میراث معنوی کاشان در این فهرست به ثبت رسیده است و آثار دیگری همچون ترجیع بند محتشم کاشانی که با بیت « باز این چه شورش است که در خلق عالم است / باز این چه نوحه و چه عزا و چه ماتم است » شروع می شود و ابیات بی نظیر آن زینت بخش مساجد و تکایا و حسینیه هاست ، کلوچه سنتی و سوهان میرزا حسینی ، دانش ساخت جوز قند برزک و قمصر و دانش نظام آبیاری چشمه ثلاثه جوشقان و استرک از پرونده های میراث فرهنگی ناملموس در حوزه شهرستان کاشان است که در مرحله ثبت است .
گفتنی است که مراسم پخت سمنو در مشکات ، در واقع جشنی است که صاحبان نذر در پی اتفاق خوش یمنی که برایشان افتاده است و ارتباطی با سمنوی سفره هقت سین ندارد ، برگزار می کنند .
آیین باران خواهی چشمه آب دراز روستای آزران بدین شکل است که مردم این روستا و روستا های اطراف بر این اعتقاد هستند که امامزادگانی که برای دیدن و زیارت امام رضا (ع) به طوس سفر می کرده اند در کنار این چشمه به استراحت پرداخته اند و سبب تقدس آن چشمه شده اند . به همین دلیل مردم آخرین جمعه خرداد ماه هر سال ، کنار چشمه گرد هم می آیند و برای طلب باران و برکت آب چشمه دعا می کنند و در واقع این روز روز زیارتی چشمه نیز محسوب می گردد .
مردم کامو انگور بی دانه را پس از برداشت به لحاظ کیفیت به دو دسته انگور شیره و انگور سرچین تقسیم می کنند که از انگور سرچین ، کشمش تهیه می کنند و با انگور شیره ای شیره می پزند .
تراب زاده کارشناس مردم شناسی اداره میراث فرهنگی و صنایع دستی شهر کاشان اعلام کرد آداب و رسوم پخت سمنوی نذری مشکات ( مشکان ) به شماره ۱۶۸۴ و آیین باران خواهی چشمه آب دراز آزران به شماره ۱۶۸۶ و مهارت پخت شیره ی انگور کامو به شماره ۸۳۶ در تاریخ ۲۸ آبان ماه ۱۳۹۷ در فهرست میراث فرهنگی ناملموس کشور ثبت شده است .

 بهتوریست خدمات اقامت در کاشان و شهر های دیگر را در جهت رفاه حال مسافران کشور انجام می دهد و سفری امن و خاطره انگیز را برای شما آرزو میکند برای رزرو خانه نقلی و رزرو خانه مرشدی که از خانه های سنتی کاشان هستند با شرکت بهتوریست تماس حاصل نمایید .

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید