:: میزبــان شــو (سپردن منزل ، سوئیت و هتل)

شما با سپردن اقامتگاه خود در سایت بهتوریست و ارسال اطلاعات آن می توانید با ما همکار شوید .

:: مهمـان شــو (رزرو منزل ، سوئیت و هتل)

شما با رزرو اقامتگاه خود در سایت بهتوریست و پرداخت امن خود آن را به مدت زمان دلخواه اجاره نمایید .

اجاره منزل و سوئیت
چگونه اعتماد کنیم ؟
تفـــاوت رزرو کردن سوئیت و منــزل به صورت آنلاین از ما ، با اجــاره سوئیت و منــزل از دلالان ســرراهی

اخبار گردشگری

... مشاهده بیشتر

ایران به روایت تصویر

... مشاهده بیشتر

مقالات گردشگری

... مشاهده بیشتر

معرفی رستوران و کافی شاپ برتر

... مشاهده بیشتر

قشم ، جزیره عجایب هفتگانه

جزیره قشمجزیره زیبای قشم بزرگترین جزیره خلیج فارس و از توابع استان هرمزگان می باشد . در سفر به قشم می توانید در طبیعت حیرت انگیز جزیره به گشت و گذار بپردازید و یا از دیدن جاذبه های تاریخی آن و سیر و سیاحت در گذشته ی این منطقه لذت ببرید ، می توانید ازتفریحات آبی و غواصی آن هیجان زده شوید و یا به خرید درمانی بپردازید . همه ی این جلوه های ویژه در قشم مهیاست تا سفری خاطره انگیز و مهیج برای شما رقم بزند .

قدمت قشم
قدمت قشم به دوران ساسانی می رسد . نام های قدیم قشم ،" کشم " ، " لافت "  و " ابرکاوان " ( از تبار کاوه ) بوده که قدمت ابرکاوان به دوران ساسانیان می رسد . این شهر در آن دوران شهری آباد و و پررونق بوده است .  هم اکنون نیز نام یکی از روستاهای شمال شمالی جزیره ی قشم است که بصورت " درگهان " تلفظ می شود .
البته بر اساس سنگواره ها و ابزار های کشف شده در قشم زندگی انسان اولیه حدود 400 هزار سال پیش را نشان می دهد .
بنادر زیادی در قشم وجود دارند که ظیفه ی خدمت رسانی به کشتی های تجاری و صیادان را به عهده دارند .

زمان سفر به قشم
مثل بقیه شهرهای جنوبی کشورمان بهترین زمان سفر به جزیره قشم فصل پاییزو زمستان است که آب و هوای قشم معتدل و بهاری می شود و ادر زمستان احتمال دیدن دلفین ها در آب های خلیج فارس بیشتر می شود .

معرفی جاذبه های گردشگری قشم
جزیره قشم جاهای دیدنی زیادی دارد ؛ ما در" به توریست " می خواهیم به مهمترین جاذبه های قشم بپردازیم:

جاذبه های قشم - ژئوپارک

 • ژئو پارک قشم
  فرسایش زمین در طول زمان باعث پیدایش ویژگی های شگرف زمین شناسی در قشم گردیده و این فرسایش ، در جزیره به خصوص در قسمت غربی آن ، چشم انداز های منحصر بفردی آفریده است . همین امر سبب شده که قشم به عنوان تنها ژئوپارک خاورمیانه در در فهرست جهانی ژئوپارک های یونسکو ثبت شود . ژئوپارک ها ممکن است علاوه بر پدیده های زمین شناسی ، شامل آثار تاریخی ، بوم شناسی ، باستان شناسی ، میراث طبیعی و فرهنگی نیز باشد . ژئوپارک قشم شامل 25 سایت می باشد از جمله دره ستارگان ، دره تندیس ها ، جنگل حرا ، غار خربس ، تلاب پرندگان دوکوهک ، جزایر ناز، خلیج دیرستان و صخره خرچنگ ها و... با توجه به وجود حدود 220 نوع پرنده ، 20 نوع چهارپا ، و 30گونه از خزندگان می توان گفت ژئوپارک قشم اکوسیستم قوی ای دارد .

  جاذبه های قشم - دره ستارگان
 • دره ستارگان قشم
  دره ستارگان جزیره قشم با قدمتی 2 میلیون ساله یکی از عجایب هفتگانه این جزیره ، در روستای برکه خلف واقع شده است . این دره که بخشی از ژئوپارک قشم نیز می باشد ، شامل کوه ها و تندیس های غول پیکر و ستون های سنگی و ماسه ای است که در اثر فرسایش از سوی آب های سطحی و رگبار ها و تندبادها بوجود آمده و جنس آن از ماسه سنگ و سیمان آهکی سست و مملو از پوسته های فسیلی است ؛ عمق آن حدود 15 متر می باشد . مشابه این دره مرموز و رازآلود تنها در امریکا مشاهده شده است .
  شب های دره ستارگان یاداور کویر لوت هست که گوی ستاره ها به زمین نزدیک می شوند . افسانه هایی در مورد شکل گیری این دره عجیب و تندیس های منحصربفردش نقل می شود ؛ از جمله برخورد شهاب سنگ ها با خاک جزیره و پیدایش  این دگرگونی ها و یا به دلیل پیچیدن صدای باد در میان تندیس ها که به صدای ارواح رهگذر نسبت می دهند و به همین خاطر شب ها به دره نمی روند .
  در دره ستارگان به خاطر اینکه طول مسیر را سنگ چینی کرده اند ، گم نمی شوید پس با خیال آسوده عکس بگیرید ، صنایع دستی که بیشتر با صدف ها و و گوش ماهی های خلیج فارس ساخته شده اند ، بخرید و از موزه سنگ و خود روستای بسیار تمیز برکه خلف بازدید کنید . اگر میخواهید اقامت شبانه در روستا داشته باشید هم می توانید از اقامتگاه های بوم گردی و یا سوئیت های اهالی استفاده کنید ولی برای اقامت در هتل باید به خود قشم بروید .

  جاذبه های قشم - جنگل حرا
 • جنگل های حرا
  از مشهورترین جاذبه های جزیره کیش ، جنگل های حرا می باشد که در میان امواج آب های خلج فارس خودنمایی می کند . درختان حرا در دیگر جاهای زمین هم یافت می شود ؛ این درختان که در آب شور رشد می کنند ، آب شور را جذب کرده و به آب شیرین تبدیل می کند . در هنگام جزر دریا که سطح آب پایین می رود ریشه های درختان برای تأمین هوای مورد نیاز بیرون از آب می آیند . پیشنهاد می کنیم اگر به قشم رفتید ، حتماً با قایق در این جنگل شناور هم گشت بزنید .

  جاذبه های قشم - غار نمک
 •   غار نمک
  غار نمک قشم (غار نمکدان یا گنبد نمک) با 64 کیلومتر طول ، طولانی ترین غار نمکی جهان است و یکی دیگر از عجایب هفتگانه این جزیره و پیشینه آن به قبل از دوران کامبرین ( یعنی حدود 570 میلیون سال پیش ) می رسد . کف غار از نمک کریستالیزه و دیوار هایش از رسوبات رنگی پوشیده شده است . نمک این غار از نوع طبی است و جنبه درمانی دارد به طوری که تحقیقات نشان داده که تنفس در این غار برای افراد مبتلا به آسم و تنگی تنفس ، مفید است .
 • تنگه چاه کوه قشم
  این تنگه شگفت انگیز نیز که به عنوان بخش مهمی از ژئوپارک قشم شناخته می شود در قسمت جنوبی جزیره واقع شده است . تنگه چاهکوه شامل دیواره هایی از جنس سنگ های رسوبی و حفره هایی کروی و بیضوی شکل که منظره بدیعی خلق کرده ، می باشد . هنگام بازدید از تنگه چاهکوه ، شب های پر ستاره این تنگه را هم از دست ندهید .

  جاذبه های قشم - جزایر ناز
 • جزایر ناز
  جزایر ناز مجموعه جزایری هستند که با جزر و مد آب ، به قشم می پیوندند و یا از آن جدا می شوند . در هنگام جزر که آب دریا پایین می رود و جزایر به قشم وصل می شوند می توانید با پای پیاده به آنجا بروید و در هنگام مد باید با قایق رفت . دیوار های 5 تا 10 متری که اطراف جزیره ها را احاطه کرده وصدف ها و مرجان های پراکنده و شتر سواری و جت اسکی از جاذبه هایی است که گردشگران را به این جزایر جذب می کند .
 • بام قشم
  بلندترین قسمت جزیره با چشم انداز فوق العاده
 • زیستگاه لاک پشت ها
  5 گونه از 8 گونه لاک پشت جهان در این جزیره زندگی و تخم گذاری می کند .
 • قلعه پرتغالی ها
  در شمال شرقی جزیره قشم به دستور پادشاه پرتغال در سال 1030 ه.ق به عنوان دژ نظامی و قلعه بنا شد . این قلعه شامل انبار های اسلحه ، آب انبار ، سرباز خانه ، زندان ، کلیسا ، و مقر فرماندهی می باشد . استیلای پرتغالی ها بر جنوب ایران 110 سال طول کشید تا اینکه شاه عباس صفوی به کمک انگلیسی ها آن هارا از جزایر ایرانی بیرون راند .
 • جزیره هنگام
  برای دین دلفین دها و بازدید از این جزیره باید ماه های خنک سال و حد اکثر تا ساعت 10 صبح به اسکله شیب دراز بروید .
  از دیگر اماکن دیدنی قشم می توان به پارک کروکودیل ها ، بندر لافت ، روستای توریان ، سد تاریخی گوران ، چاههای لافت ، کاسه سلخ در ژئوپارک طبیعی قشم ، بام قشم بازارهای قشم و گورستانهای تاریخی قشم اشاره کرد .

صنایع دستی و خوراکی های قشم
سوغاتی قشم
اولین و مهمترین چیزی که به ذهن می رسد با توجه به شرایط جغرافیایی شهر های جنوبی خرما است . خرمای شکر که خرمایی خشک و بسیار شیرین است بیشتر در قشم کشت می شود .
ادویه جات ، بهترین ادویه ها رو می توانید در قشم پیدا کنید ؛ ادویه هایی که در بازار های هند و آسیای شرقی پیدا می شوند .
کیک ها و نان های محلی مثل ، کیک سنتی هلر ( نام یک روستا ) و نان محلی تموشی که با نوعی سس محلی معطر و خوشمزه سرو می شود .
صنایع دستی اعم از لباس های محلی دست دوز و گلابتون دوزی شده ی گران قیمت ، گلیم ، زری بافی ، تکه دوزی و برقع دوزی و ... هم از سوغاتی های پر طرفدار قشم است .

مراکز خرید قشم و بهترین زمان خرید
بی شک بهترین زمان خرید در قشم ، تابستان می باشد ، چرا که به علت گرمای شدید و شرجی بودن آب و هوای قشم در تابستان ، تعداد مسافران و گردشگران کاهش چشمگیری پیدا می کند و قیمت اجناس افت می کند ، حتی تور ها هم ارزانتر از مواقع دیگر خدمت زسانی می کنند .
بنابراین تابستان و بعضی زمان ها مثل ماه مبارک رمضان که مسافرت ها کم می شود ، برای صرفه جویی در هزینه بسیار مناسب هستند .
 مراکز خرید قشم و درگهان برای خرید پوشاک و لوازم خانگی و ... بسیار مناسب هستند و می توانید خرید دلچسب داشته باشید .

اگر اهل گردش باشید و یا از جاذبه های طبیعی لذت ببرید ، اگر پاساژگردی حال شما را خوب می کند یا دیدن اماکن تاریخی ؛ در هر صورت یکی از پیشنهادات " بهتوریست " سفر به جزیره رؤیایی قشم است .

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید