:: میزبــان شــو (سپردن منزل ، سوئیت و هتل)

شما با سپردن اقامتگاه خود در سایت بهتوریست و ارسال اطلاعات آن می توانید با ما همکار شوید .

:: مهمـان شــو (رزرو منزل ، سوئیت و هتل)

شما با رزرو اقامتگاه خود در سایت بهتوریست و پرداخت امن خود آن را به مدت زمان دلخواه اجاره نمایید .

اجاره منزل و سوئیت
چگونه اعتماد کنیم ؟
تفـــاوت رزرو کردن سوئیت و منــزل به صورت آنلاین از ما ، با اجــاره سوئیت و منــزل از دلالان ســرراهی

اخبار گردشگری

... مشاهده بیشتر

ایران به روایت تصویر

... مشاهده بیشتر

مقالات گردشگری

... مشاهده بیشتر

معرفی رستوران و کافی شاپ برتر

... مشاهده بیشتر

سفر به کاشان در ایام گلاب گیری

سفر به کاشان در فصل گلابکاشان شهری کویری در استان اصفهان است که مراسم گلاب گیری در آن شهرت جهانی دارد .
آیین گلاب گیری کاشان از ان مراسم اصیل ایرانی است که اگر هر سال هم در ان شرکت کنید ، از آن دلزده نمی شوید و عطر افسونگر گل محمدی روح و روان شما را جلا می دهد . گلابگیری از دیرباز در ایران مرسوم بوده است و روشی شناخته شده برای تهیه اسانس در دنیا می باشد .

در خود شهر کاشان باغ های گل محمدی وجود ندارد و بیشتر در روستاها و شهر های اطراف کاشان است که از این موهبت الهی برخوردارند .
بهترین زمان سفر به کاشان :
فصل بهار بهترین فصل سفر به کاشان است و بهترین زمان سفر به کاشان و اطراف آن و بازدید از مراسم گلابگیری و شرکت در جشنواره گل و گلاب اردیبهشت ماه می باشد . حال که صحبت از بهترین زمان سفر به کاشان رسید باید بگویم که بهترین زمان سفر به کویر کاشان و دریاچه نمک آران و بیدگل در ایام خنک سال یعنی از پاییز تا بهار است .
آب و هوای کاشان با توجه به گرمسیری و کویری بودن آن در طول روز گرم می شود ، بنابراین توصیه می شود بیشتر گشت و گذار خود را در صبح و عصر انجام دهید و اواسط روز که آفتاب شدید است به اقامتگاه خود بروید  و استراحت کنید .
البته در نیاسر ، قمصر و برزک هوا خنک تر است و مشکلی در این ایام نخواهید داشت .
گلاب گیری در کدام شهر های کاشان انجام می شود ؟
تقریبا در همه شهر ها و روستا های کاشان که کوهستانی هستند و نسبت به خود کاشان هوای خنک تری دارند کاشت و برداشت گل محمدی صورت می گیرد .
گلاب گیری در نیاسر ، قمصر و برزک که شهر های معروف و باصفای اطراف کاشان هستند مرسوم است و در روستاهای خوش آب و هوا و خنکی مثل ون ، نشلج ، سار ، وادقان ، خاوه ، مشهد اردهال ، قالهر ، مرق ، ویدوج ، آذران و کامو از قدیم  مردم یا باغ گل محمدی داشته اند و یا در گلچینی به دیگران کمک می کرده اند و یا به امر گلاب گیری اشتغال داشته اند .
تاریخ جشنواره گل و گلاب و مراسم گلابگیری :
در بیشتر جاهایی که رویش و برداشت گل محمدی صورت می گیرد از اواسط اردیبهشت ماه تا اواخر خرداد ماه می باشد . و جشنواره گل و گلاب هم در زمان های میانی این ایام برپا می گردد یعنی به زبان عامیانه " شور گل "که میزان شکفتن گل ها به حداکثر خود می رسد .
یاداور می شوم که در جاهای خنک تر گل ها دیر تر باز می شوند و گلاب گیری هم دیر تر آغاز می گردد .
قمصر کجاست : قمصر در 30 کیلومتری جنوب کاشان قرار دارد که به پایتخت گل و گلاب مشهور شده است .
نیاسر کجاست : نیاسر هم در 25 کیلومتری غرب کاشان واقع شده و غیر از گلابگیری دارای بناهای قدیمی و نیز آبشار نیاسر زیبا و معروف و ... هم می باشد .
برزک کجاست : در 54 کیلومتری جنوب شهر کاشان است و تابستان خنک و مطبوعی را به شما هدیه می دهد .

بهتوریست در راستای اهداف خود برای ساختن سفری دلپذیر برای مسافران و گردشگران گرامی ، در جهت تدارک محل اقامت 24 ساعته در خدمت شما عزیزان می باشد . چنانچه در کاشان اسکان پیدا می کنید و یا به دنبال ویلا و خانه باغ در نیاسر و قمصر هستید ، برای مشاوره رایگان با تماس بگیرید . ضمنا بهتوریست در زمینه رزرو هتل یار و یاور شماست .

09919003864 - 09919004064

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید