:: میزبــان شــو (سپردن منزل ، سوئیت و هتل)

شما با سپردن اقامتگاه خود در سایت بهتوریست و ارسال اطلاعات آن می توانید با ما همکار شوید .

:: مهمـان شــو (رزرو منزل ، سوئیت و هتل)

شما با رزرو اقامتگاه خود در سایت بهتوریست و پرداخت امن خود آن را به مدت زمان دلخواه اجاره نمایید .

اجاره منزل و سوئیت
چگونه اعتماد کنیم ؟
تفـــاوت رزرو کردن سوئیت و منــزل به صورت آنلاین از ما ، با اجــاره سوئیت و منــزل از دلالان ســرراهی

اخبار گردشگری

... مشاهده بیشتر

ایران به روایت تصویر

... مشاهده بیشتر

مقالات گردشگری

... مشاهده بیشتر

معرفی رستوران و کافی شاپ برتر

... مشاهده بیشتر

یلدا در کاشان – رزرو هتل سنتی در کاشان

شب یلدا - اجاره منزل و رزرو هتل در کاشان
یکی از کهن ترین جشن های ایرانیان در شب یلدا یا شب چله می باشد که قدمتی چند هزارساله دارد . یلدا مقدمه روزهای بلند است و پس از یلدا روشنایی روز بیشتر و بیشتر می شود .
سنت دیرینه ی برپایی جشن شب یلدا که از سنت های باستانی ایران می باشد هنوز در بین مردم و خانواده های ایرانی زنده نگه داشته شده است و به آن توجه زیادی دارند .
آخرین روز پاییز ( 30 آذر ماه) طولانی شب سال ، با همان یک دقیقه طولانی تر بودنش همه افراد خانواده دور هم جمع می کند و بساط شادی و سرزندگی می گستراند .

تاریخچه شب یلدا
باستان شناسان پیشینه شب یلدا را متعلق به 7000 سال پیش می دانند . آنان ظروف سفالی و کتیبه های نادری که نقوش حیوانات ماه های ایرانی بر آن حک شده را سندی بر این مدعا می دانند . اما از 500 سال قبل از میلاد مسیح ، یلدا وارد تقویم رسمی ایرانیان گشته است .
 آیین های شب یلدا
از جمله آیین های مفرح شب یلدا یا به عبارت صحیح تر شب چله ، شاهنامه خوانی و فال حافظ است ، که جزء لاینفک این مراسم است .
خوردن هندوانه ،انار ، آجیل میوه و شیرینی های مختلف و تا سحر بیدار بودن و تعریف قصه های کهن از جنبه های نمادین این شب زیبا و خاطره انگیز می باشد .
هندوانه و انار به خاطر سرخی رنگشان نمادی از خورشید و شادی هستند و نیز انسان ها با توسل به برکت آن ها و پر دانه بودنشان ، نیروی باروری را در خود پرورش می دهند . انار همیشه در ایران باستان دارای قداست خاصی بوده و زرتشتیان در جشن ها و مراسم خود از انار یا شاخه های درخت انار استفاده می کنند .
از دیگر رسوم شب یلدا دادن هدایایی به تازه عروس ها می باشد که خانواده داماد هدایا را بر سینی هایی قرار داده و روی سر می نهند و به خانه عروس خانم که آماده پذیرایی و میزبانی هستند می روند .
یلدا در کاشان
شب یلدا در شهر های مختلف کاشان با رسوم مختلف برپا می گردد .
در کاشان ، نیاسر ، قمصر و تقریبا همه روستاهای اطراف کاشان اغلب به دیدن ریش سفیدان و بزرگان فامیل می روند تا با دست بوسی آنها به زندگی خود برکت دهند و تولد خورشید را جشن بگیرند .
زیر کرسی گرم از خاطرات و قصه های دیرینه ی آنان می شنوند واز خوردن خوراکی های خوشمزه ای چون کدو حلوایی ، لبو و آش در کنار بقیه خوردنی های مرسوم شب یلدا لذت می برند .
در مراکز گردشگری و هتل های سنتی کاشان هم سفره های یلدایی چیده می شود به رسم مهمان نوازی اهالی کاشان .
اغلب اقامتگاه های سنتی کاشان برای مهمانان خود سفره های یلدا چیده و با موسیقی سنتی و خوراکی های خوشمزه اقدام به پذیرایی از گردشگرانی که در هتل اقامت دارند می کنند .
تخفیفات بهتوریست در شب یلدا
وبسایت به توریست در نظر دارد به مسافران و گردشگرانی  که در شب یلدا به کاشان سفر می کنند و در هتل سنتی ادیب ، هتل سنتی مرشدی کاشان ، هتل کاسیان کاشان ، هتل فلاحتی کاشان و هتل اطلسی کاشان اقامت خواهند داشت تخفیف مخصوص شب یلدا ارائه دهد . اقامت در هتل سنتی مخصوصا در شب یلدا هیجان زیادی به سفرتان می بخشد .


برای رزرو اتاق های اقامتگاه های سنتی نامبرده با شماره های 09919003864 و 09919004064تماس بگیرید و با مشاوران ما در ارتباط باشید .

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید