:: میزبــان شــو (سپردن منزل ، سوئیت و هتل)

شما با سپردن اقامتگاه خود در سایت بهتوریست و ارسال اطلاعات آن می توانید با ما همکار شوید .

:: مهمـان شــو (رزرو منزل ، سوئیت و هتل)

شما با رزرو اقامتگاه خود در سایت بهتوریست و پرداخت امن خود آن را به مدت زمان دلخواه اجاره نمایید .

اجاره منزل و سوئیت
چگونه اعتماد کنیم ؟
تفـــاوت رزرو کردن سوئیت و منــزل به صورت آنلاین از ما ، با اجــاره سوئیت و منــزل از دلالان ســرراهی

اخبار گردشگری

... مشاهده بیشتر

ایران به روایت تصویر

... مشاهده بیشتر

مقالات گردشگری

... مشاهده بیشتر

معرفی رستوران و کافی شاپ برتر

... مشاهده بیشتر

خانه بروجردی ها در کاشان

خانه بروجردی ها کاشانیکی از مهمترین جاذبه های گردشگری کاشان و دلیل سفر به کاشان ، دیدن خانه های تاریخی این شهر تاریخی می باشد . زیبایی و اصالت فرهنگ و هنر ایرانی موجود در این بناها ، هرساله ، میلیون ها توریست را به سمت خود جذب می کند . یکی از این بناهای بسیار مهم و تاریخی خانه بروجردی ها است .

معماری خانه بروجردی ها
خانه بروجردی های کاشان
زیربنای تقریبا 1700 مترمربعی دارد . این بنا از نظر خصوصیات محلی ، معماری و تزیینات داخلی بسیار مهم و تحسین برانگیز است . نقاشی های داخلی این بنا ( که با شیوه های متنوع مثل رنگ روغن و آبرنگ رقم زده شده است . ) زیر نظر دو هنرمند نامدار ، استاد میرزا ابوالحسن غفاری (صنیع الملک) و برادر زاده ی ایشان ، مرحوم میرزا محمد خان غفاری (کمال الملک) طراحی و اجرا شده است . عکس خانه بروجردی های کاشان را در بالای همین مطلب مشاهده می کنید . در بام تالار نورگیر های هلالی و بادگیر های قرینه و منظم با مشاهده می شود که می توان آن را از بهترین آثار سنتی ایران بر شمرد .
مدت ساخت خانه ی بروجردی ها ی کاشان نزدیک به 18 سال طول کشید (1292.1310) که در آن 150 بنا و گچبر و آینه کار هنرمندی کرده اند .
معماران نخبه ی کاشانی از نظر دینی و اجتماعی نیز ملاحظاتی را در عدم دید مستقیم به داخل با ساخت دالان و دهلیز خانه داشته اند و به عبارتی از معماری حجابدار یا نقابدار در این بنا استفاده شده است .

عکس خانه تاریخی بروجردی ها
شاید فکر می کنید مالک این بنای تاریخی فردی بروجردی بوده و به همین علت نام این بنا را بروجردی ها گذاشته اند . اما این درست نیست. مالک این خانه در اصل چون از بروجرد مال التجاره وارد می کرده به آقای حسن بروجردی مشهور شده است و به همین دلیل است که این بنا ، خانه ی بروجردی ها نامگذاری شده است .
جالب است بدانید وقتی که مرحوم حاج سید حسن نطنزی برای پسرش سید مهدی  از دختر همکارش یعنی مرحوم حاج سید جعفر طباطبایی نطنزی ، ساکنین خانه طباطبایی ها ، خواستگاری کرد ، خانواده ی دختر شرط ساخت خانه ای آبرومند و در شان دختر خانم را گذاشتند .
به همین خاطر حاج آقا حسن بروجردی از معمار معروف کاشانی استاد علی مریم کاشانی که قبل از آن خانه ی طباطبایی ها را ساخته بود دعوت به کار میکند .
خانه تاریخی بروجردی ها در تاریخ 13/03/1354 به شماره ثبت 1083 در فهرست آثار ملی قرار گرفت .

آدرس خانه بروجردی ها در کاشان ، خیابان علوی می باشد . در محله سلطان امیر احمد می توانید از اماکن تاریخی دیگر شهر کاشان در این منطقه بازدید کنید . این جاذبه ها در هر فصلی روح را صیقل میدهد ولی سفر به کاشان در فصل پاییز که اکثر شهر ها سرد هستند و برای طبیعت گردی مناسب نیستند می تواند گزینه مناسبی برای گردشگران باشد .


مسافران عزیزی که قصد سفر به شهر زیبا و تاریخی کاشان را دارند می توانند از وب سایت " به توریست " که به عنوان شرکتی جهت ارائه خدمات به مسافران محترم ایجاد شده است کمک گرفته و علاوه بر اطلاعات در مورد شهر کاشان و ... از منازل و خانه های موجود در وب سایت دیدن کرده ، ویژگی خانه ها را با فضای مورد نظر خود مقایسه و مکان مورد نظر را رزرو نمایند . جهت رزرو کافی است به قسمت مربوطه در وب سایت به توریست ، مراجعه نمایید .

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید