:: میزبــان شــو (سپردن منزل ، سوئیت و هتل)

شما با سپردن اقامتگاه خود در سایت بهتوریست و ارسال اطلاعات آن می توانید با ما همکار شوید .

:: مهمـان شــو (رزرو منزل ، سوئیت و هتل)

شما با رزرو اقامتگاه خود در سایت بهتوریست و پرداخت امن خود آن را به مدت زمان دلخواه اجاره نمایید .

اجاره منزل و سوئیت
چگونه اعتماد کنیم ؟
تفـــاوت رزرو کردن سوئیت و منــزل به صورت آنلاین از ما ، با اجــاره سوئیت و منــزل از دلالان ســرراهی

اخبار گردشگری

... مشاهده بیشتر

ایران به روایت تصویر

... مشاهده بیشتر

مقالات گردشگری

... مشاهده بیشتر

معرفی رستوران و کافی شاپ برتر

... مشاهده بیشتر

آدرس خانه های تاریخی معروف در کاشان

آدرس خانه های تاریخی کاشانکاشان یکی از شهرهای تاریخی است که از دوران صفویه مورد توجه پادشاهان سلطنتی بوده است . شهرستان کاشان ، به شهر تاریخی شهرت دارد . این شهرستان دربردارنده انواع خانه های تاریخی بسیار زیبایی است که هرسال میلیون ها توریست و جهانگرد را به این شهر تاریخی می کشاند . سفر تاریخ نویسان کشورهای مختلف به کاشان صرفا به خاطر دیدن خانه های تاریخی این شهرستان است . ما در این مقاله سعی داریم تا به معرفی خانه های تاریخی و اینکه آدرس این خانه های تاریخی در کجاست بپردازیم تا مسافران ، در هنگام سفر به کاشان ، با مشکل روبرو نشوند .

خانه طباطبایی ها :
آدرس خانه طباطبایی ها : اصفهان ،کاشان ، خیابان علوی ، در یکی از محل های قدیمی به نام سلطان امیر احمد در جوار بقعه امامزاده سلطان امیر احمد از فرزندان امام کاظم قرار دارد .
این خانه تاریخی که 4730 متر مربع مساحت دارد ، با تزیینات مجلل و گچ بری های هنرمندانه و به کارگیری شیشه های ارسی و رنگی ، چشم همگان را برانگیخته است و اصالت معماری ایرانی را نشان می دهد . این خانه زیبا ، سه بخش مستقل دارد که سه بخش به هم راه دارند . 40 اتاق ، 4 حیاط ، 4 سرداب و 3 بادگیر ، در این خانه وجود دارد . حیاط های این خانه مملو از درختان انجیر و انار است .
خانه بروجردی ها :
آدرس خانه بروجردی ها : اصفهان ، کاشان ، خیابان علوی ، محله سلطان میر احمد
در نیمه دوم قرن سیزدهم هجری و زمان سلطنت قاجارها ، به سفارش حاج سید حسن نطنزی که یکی از بازرگانان کاشان بوده است ، ساخته شد . ایشان سفارش ساخت این خانه باعظمت را به استاد علی مریم کاشانی دادند . ساخت خانه بروجردی ها ، در حدود 18 سال طول کشید . این خانه زیبا ، دو طبقه دارد که در 1700 متر است که از دو قسمت اندرونی و بیرونی تشکیل شده است . خانه بروجردی ها ، از قسمت های ورودی اصلی و فرعی ، هشتی ، راهرو ، حیاط ، آشپزخانه ، حیاط های سرپوشیده تشکیل شده است . این بنا به دلیل داشتن بادگیرهای خلاقانه ، در تابستان ، خنک است  .
خانه آل یاسین :
آدرس خانه آل یاسین : اصفهان ، کاشان ، محله گذر در بند آقا
این بنای تاریخی ، در حدود 200 سال پیش ، به دستور فتحعلی شاه برای یکی از علما به نام سید محمد تقی حسینی ساخته شد . . در کنار درب ورودی خانه آل یاسین ، دو سکو وجود دارد  . این خانه دارای یک ورودی هشتی است که با عبور از این ورودی به یک فضای سرپوشیده می رسید  که یک حوض آبی بسیار زیبایی دارد و در اطراف این فضا ، اتاق هایی وجود دارد . این حیاط دارای دو قسمت تابستان نشین که سمت چپ حیاط  و زمستان نشین که در قسمت راست حیاط اندرونی است ، می باشد . این خانه دارای چندین سرداب می باشد که به علت متصل بودن این سرداب ها به بادگیرها ، محل خنک و مناسبی برای تابستان بوده است  . در پشت بام این خانه کوچک تاریخی ، دیوارهایی دورتادور خانه وجود دارد که در گذشته به دیوار حجاب معروف بوده است .
خانه عباسیان
آدرس خانه عباسیان : اصفهان ، خیابان علوی ، کوی سلطان امیر احمد
این خانه زیبای تاریخی که در نیمه دوم قرن سیزدهم قمری ساخته شده است به دلیل معماری اسلامی ، به یکی از زیباترین خانه های تاریخی تبدیل شده است . از سال 1390 تا به امروز از این خانه به عنوان سفره خانه و رستوران سنتی استفاده می شود . بسیاری از توریست ها و گردشگران می خواهند در سفر به کاشان ، در رستوران های سنتی و با خودرن غذاهای سنتی کاشان ، سفر خاطره انگیزی داشته باشند . خانه عباسیان ، بهترین مکان سنتی برای صرف غذا است .
خانه منوچهری
آدرس خانه منوچهری ها : کاشان ، خیابان محتشم ، کوچه ثابت ، عمارت هفت
یکی از گنجینه های تاریخی محسوب می شود و بیانگر معماری سنتی ایرانی است که امروزه این خانه ، به عنوان هتل سنتی و اقامتگاه سنتی مورد استفاده توریست ها و گردشگران قرار گرفته است . اقامت در یک محیط سنتی ، برای افرادی که در شهرهای بزرگ زندگی می کنند خالی از لطف نیست .
خانه نقلی کاشان
آدرس خانه نقلی کاشان : کاشان , میدان کمال الملک, خیابان  ملا حبیب الله شریف , گذر آب انبار خان ,کاشی ۲۰ .
خانه نقلی کاشان ، یک خانه تاریخی کوچکی است که به یک اقامتگاه سنتی برای مسافران تبدیل شده است . این خانه بسیار زیبای سنتی ، اقامتگاه مناسبی برای مسافرین است .
برای رزرو خانه نقلی کاشان ، با مشاورین به توریست تماس بگیرید .

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید