:: میزبــان شــو (سپردن منزل ، سوئیت و هتل)

شما با سپردن اقامتگاه خود در سایت بهتوریست و ارسال اطلاعات آن می توانید با ما همکار شوید .

:: مهمـان شــو (رزرو منزل ، سوئیت و هتل)

شما با رزرو اقامتگاه خود در سایت بهتوریست و پرداخت امن خود آن را به مدت زمان دلخواه اجاره نمایید .

اجاره منزل و سوئیت
چگونه اعتماد کنیم ؟
تفـــاوت رزرو کردن سوئیت و منــزل به صورت آنلاین از ما ، با اجــاره سوئیت و منــزل از دلالان ســرراهی

اخبار گردشگری

... مشاهده بیشتر

ایران به روایت تصویر

... مشاهده بیشتر

مقالات گردشگری

... مشاهده بیشتر

معرفی رستوران و کافی شاپ برتر

... مشاهده بیشتر

روستاهای زیبای کاشان

کاشان یکی از شهرستان های استان اصفهان می باشد این شهر از سمت شمال و شمال غربی با شهر قم و از سمت شرق و شمال شرقی با آران و بیدگل و از جنوب با شهرستان نطنز و از غرب با شهرستان محلات هم مرز می باشد .
روستاهای معروف و مشهور کاشان از قدیم الایام شامل قمصر و نیاسر و برزک و جوشقان قالی و کامو و چوگان بودند که  امروزه عنوان شهر را به خود گرفته اند . در این مقاله سعی داریم تا به معرفی روستاهای زیبای کاشان که جاذبه های توریستی دارند و در سفر به کاشان در اردیبهشت و تابستان می تواند به عنوان یک تفرجگاه برای مسافران محسوب شود بپردازیم . در مقالات بعدی به معرفی روستاهای کاشان مناسب سفر به کاشان در فصل سرد خواهیم پرداخت.


مسافران کاشان در نظر داشته باشند که برای بازدید  از روستاهای اطراف کاشان نیاز به اقامت در کاشان دارند و بهتر است قبل از سفر  به رزرو خانه در کاشان یا رزرو هتل در کاشان اقدام نمایند و با برنامه ریزی قبلی هر روز از سفرشان را به یک یا چند روستای اطراف کاشان اختصاص دهند . با توجه به اینکه کاشان یک شهر کویری -  کوهستانی است روستاهای کوهستانی کاشان در فصل تابستان به عنوان ییلاقات کاشان محسوب می شوند و دارای آب و هوای مناسب هستند  و هنگام سفر به کاشان در اردیبهشت و تابستان ، بهترین انتخاب برای گشت و گذار می باشند .

اسامی روستاهای کاشان
 شهرستان کاشان دارای  روستا های زیادی می باشد که به ترتیب حروف الفبا به آنها اشاره می کنیم
ارمک ، احمدآباد (کاشان) ، علی‌آباد (کاشان ) ، آب سفیداب ، آب‌شیرین (کاشان) ، ابوالعباس‌آباد ، ارنجن ، ازران ، ازناوه ، ازوار (کاشان) ، استرک ، اسحق‌آباد (کاشان) ، اسدآباد بالا (کاشان) ، الزگ ، امیرآباد (کاشان) ،بارونق ، باری‌کرسف ، باغشاه (کاشان) ، عباس‌آباد ، برزآباد (کاشان) ، بنابه ، مرق ، پنداس ، تتماچ ، تجره (کاشان) ، توکل‌آباد (کاشان) ، جزه (کاشان) جعفرآباد (کاشان) ، جعفرک ، جوشقان استرک ، جوینان ، جهق ، چاله قرا ، چنار (کاشان) ، حسامیه ، حسین‌آباد (کاشان) ، حسین‌آباد شیبانی (کاشان) ، خرمدشت (کاشان) ، خزاق ، خنب ، خنچه ، درم (کاشان) ، دره (کاشان) ، دشت فدک ، دشت لتحر ، دولت‌آباد (کاشان) ، ده زیره ، ده‌نار (کاشان) ، راوند ،  رحق ، زنجان‌بر، سادات (کاشان) ، سادیان ، مرق ، سار (کاشان) ، سرنج ، سعدآباد (کاشان) ، سلخنو ، سن سن ، شادیان (کاشان)، شجاع‌آباد (کاشان)، شوراب (کاشان) ، صفی‌آباد (کاشان) ، صورآباد ،  طاهرآباد (کاشان) ، علوی (کاشان) ، غیاث‌آباد (کاشان) ، فتح‌آباد (کاشان) ، فرح‌آباد (کاشان) ، قربانی (کاشان) قزاآن ، قه قهرود (کاشان) ، کلوخ پایین کله (کاشان) ، گلستانه (کاشان) ، محمدیه (کاشان) ، مرق (ساوه) ، مرق (کاشان) ، مزرعه خاتون (کاشان) ، مزرعه سیف‌آباد ، مسلم‌آباد (کاشان) ، مشهد اردهال ، نابر، نشلج ، نصرآباد (کاشان) ، وادقان ، نظام‌آباد (کاشان) ، ورکان ، ون (کاشان) ، ویدوج ، ویدوجا ، یحیی‌آباد بالا، یزدآباد (کاشان)

روستاهای دیدنی کاشان


قمصر کاشان :
همانطور که در بالا اشاره کردیم قمصر امروزه عنوان شهر را به خود گرفته است و در 41 کیلومتری کاشان واقع شده است  .   آب و هوای قمصر در تابستان خنک و معتدل و در فصل زمستان بسیار سرد می باشد . به همین دلیل از ییلاقات کاشان به شمار میرود .
بعید است کسی در ایران زندگی کند و تاکنون نام گلاب قمصر کاشان را نشنیده باشد و در واقع نام قمصر با گلاب و گل محمدی پیوند خورده است . قمصر در 40 کیلومتری کاشان قرار گرفته است و  غالب مسافران کاشان در فصل اردیبهشت  به هدف جشنواره گلاب و گلاب گیری به این مکان زیبا که به عنوان بهشت اصفهان معروف است می آیند . در واقع سفر به قمصر در اردیبهشت شما را به فضایی مملو از عطر ورایحه گل محمدی برده که هوش از سر هر کسی میبرد . گلستان های گل محمدی فراوان در این شهر از جاذبه های طبیعی شهر کاشان می باشد .
زمان برگزاری جشنواره معمولا در 15 تا 25 اردیبهشت بوده و همزمان با این مراسم شرکت خدماتی بهتوریست کاشان خدمات رزرو خانه در کاشان و رزوهتل سنتی در کاشان را برای مسافران عزیز انجام می دهد تا مسافران با خیال راحت از سفر به کاشان لذت ببرند .


نیاسر کاشان :
نیاسر در 20 کیلومتری کاشان قرار گرفته ست و در مسیر روستال اردهال قرار دارد که در این مقاله به توضیح آن می پردازیم.
نیاسر کاشان به دلیل آب و هوای معتدل و خنکی که در فصل تابستان دارد مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی بسیاری بویژه در فصل گلاب گیری قرار میگیرد. نیاسر دارای جاذبه های بسیاری برای مسافران کاشان می باشد که در اینجا به آنها اشاره می کنیم .

  • آبشار نیاسر :

چشمه اسکندریه نام چشمه ای است که آبشار نیاسر از آن نشات می گیرد .آبشار نیاسر یکی از زیباترین جلوه های طبیعی و جاذبه های گردشگری کاشان است  که اطراف آن را با پارک زیبایی احاطه شده که به پارک آبشار معروف است و تمام امکانات رفاهی برای استراحت و گردش مسافران در این مکان فراهم می باشد .  آبشار نیاسر در فصل بهار  به دلیل آب شدن برف ها بیشترین مقدار اب را داراست .

  • آتشکده  نیاسر

آتشکده نیاسر به دوران اشکانیان بر میگردد و از قدیمی ترین آتشکده های ایران است که در نزدیکی چشمه اسکندریه بر فراز یک صخره  واقع شده است .

  • غارنیاسر

غار نیاسر توسط انسان ها  در دوران پارت ها ساخته شده که دارای سه طبقه می باشد  و در آن مراسم مذهبی صورت می گرفته است و دارای چاه های بسیاری است . این غار با عنوان های غار رئیس یا غار ویس یا سورخ ویس نیز شناخته شده است . توصیه می شود مسافران کاشان برای بازدید از این غار از راهنما استفاده کنند زیرا دارای پیچ و خم های بسیاری می باشد .

  • حمام و آسیاب تاریخی

قدمت آسیاب نیاسر به دوران صفویه بر میگردد که دارای معماری بسیار جالب و منحصر به فردی میباشد .  که سوژه بسیار مناسبی برای دانشجوهای معماری در سفر به کاشان می باشد .


برزک کاشان
برزک یکی از شهر های بسیار سرسبز و زیبا است که در دره ای  پهناوردر میان کوه های کرکس واقع شده است . وجود رودخانه ها و چشمه سار های و آبشار های فراوان  این مکان دیدنی کاشان را به یکی از مکان های گردشگری کاشان تبدیل کرده و به عنوان قطب گردشگری کاشان محسوب می شود . که در این مجال کوتاه به برخی از جاذبه های برزک اشاره میکنیم
زیارتگاه امازاده سراج ، حمام دوره ی صفویه، آب انبار مربوط به قاجاریه، آسیاب آبی باستانی، تپه های تاریخی قلعه، آبشار برزک ، جاده گردشگری و توریستی سعدآباد، چشمه احمد آباد و موزه مردم شناسي برزك
شهر برزک دارای روستاهای زیر می باشد .
سده ، ويدوج ، ويدجا ، ازوار، وركان ، آرنجن ، پنداس ، تجره ، آزران ، ساديان ، مرق ، نابر
روستای اردهال
فاصله مشهد اردهال تا کاشان حدود 40 کیلومتر است  و از لحاظ آب و هوایی به دلیل واقع شدن در منطقه کوهستانی در دو فصل اول سال بسیار معتدل  میباشد . بسیاری از مسافران کاشان بویژه در ایام نوروز سفر به شمهد اردهال را در برنامه ریزی سفر خود قرار دارند این مکان دیدنی کاشان در راستای مسیر کاشان به نیاسر قرار دارد و جاذبه های گردشگری زیادی در این مسیر تا اردهال وجود دارد که در اینجا به آنها اشاره می کنیم .مرقد مطهر علی بن محمد باقر در مشهد اردهال ، قتلگاه علی بن محمد باقر ،  بارگاه مطهرامامزاده شاهزاده حسین و شاهزاده زید و سید نوردر نزدیکی مشهد اردهال ، چشمه شاهزاده حسین مکان شستشوی قالی در مراسم قالیشویان فینی های کاشان ،باغ ها و گلستان های گل محمدی در روستاهای مسیر نیاسر تا مشهد اردهال ، مناظر زیبای طبیعی و دلپذیر در روستاهای اطراف مشهد اردهال مانند نشلج ، قبر سهراب سپهری در مشهد اردهال ، منزل سنتی سهراب سپهری در روستای چنار .
اگر در برنامه سفر به کاشان  قصد بازدید از مشهد اردهال و جاذبه های گردشگری آن را دارید و به رزرو هتل یا رزرو منزل در کاشان اقدام ننموده اید جای نگرانی وجود ندارد زیرا مشهد اردهال محل اقامت برای مسافران عزیز را دارد. مانند زائر سرای ولی عصر در مشهد اردهال و زائر سرای علی بن باقر که دارای امکانات جهت اقامت مسافران کاشان می باشد همچنین فضای صحن زیارتگاه سلطان علی محمد باقر دارای امکانات ضروری جهت اسکان مسافران  کاشان  و همچنین استراحت آنان می باشد.
شهر زیر زمینی نوش آباد کاشان
روستای نوش آباد در 10 کیلومتری کاشان قرار دارد شهرت ویژه این شهر به دلیل کشف شهر زیر زمینی در این روستا در دهه اخیر می باشد که به مجموعه اویی شهرت دارد کشف این شهر زیر زمینی توسط شخصی که مشغول کندن چاه در منزل خود بوده  به صورت اتفاقی رخ داده است. از نوروز 95 تا به امروز بیش از 30 هزار مسافر کاشان و توریست داخلی و خارجی را به خود جلب کرده است و اکثر سفیران خارجی مقیم تهران از این شهر زیرزمینی بازدید کرده اند . این شهر دارای سه طبقه می باشد و ارتفاع هر طبقه 1 متر و 80 سانتی متر میباشد.
باستان شناسان تاریخچه این شهر را به دوران ساسانی نسبت داده اند .  در سفر به کاشان بازید از این شهر زیر زمینی را که قطب گردشگری استان اصفهان است از دست ندهید.

روستای مرق کاشان
روستای مرق در 32 کیلومتری کاشان قرار دارد و به دلیل واقع شدن در میان کوه های کرکس  دارای آب و هوای کوهستانی و معتدل در فصل تابستان می باشد و با داشتن مناظر بکر و زیبای طبیعی ، رودخانه و چشمه سار ها و دشت های سرسبز و باغ های پهناور یکی از جاذبه های طبیعی گردشگری در کاشان می باشد و بهترین مکان برای گشت و گذار در سفر به کاشان در تابستان محسوب می شود .
همچنین مقبره بابا افضل مرقی در این روستا  واقع شده است .

روستای نشلج کاشان
این روستا در 43 کیلومتری کاشان قرار دارد و 9 ماه از سال هوای این روستا سرد می باشد  و به دلیل موقعیت جغرافیایی این روستا دارای آب و هوایی معتدل و خنک در فصل تابستان  می باشد و در فصل زمستان هوای سرد و برف و بوران را در پی دارد که باعث جاری شدن رودخانه های زیبا در میان دشت های این روستا شده است روستای نشلج کاشان مانند نگینی سبز در کنار شهر کاشان می درخشد و سالانه گردشگران زیادی را هنگام سفر به کاشان در اردیبهشت به جهت دارا بودن گلستان های گل محمدی و گلاب گیری سنتی به خود جلب می کند .
شرکت خدماتی به توریست کاشان با خدماتی چون رزرو خانه اجاره ای در کاشان ، رزرو هتل سنتی در کاشان برگزاری تورهای سفر به روستاهای کاشان و خدمات راهنمایی و مشاوره گردشگران در خدمت مسافران کاشان می باشد جهت مشاوره با کارشناس شرکت بهتوریست اینجا کلیک کنید و قبل از سفر به کاشان تمام اقدامات لازم جهت اقامت در کاشان و برنامه ریزی سفر خود انجام دهید. 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید