:: میزبــان شــو (سپردن منزل ، سوئیت و هتل)

شما با سپردن اقامتگاه خود در سایت بهتوریست و ارسال اطلاعات آن می توانید با ما همکار شوید .

:: مهمـان شــو (رزرو منزل ، سوئیت و هتل)

شما با رزرو اقامتگاه خود در سایت بهتوریست و پرداخت امن خود آن را به مدت زمان دلخواه اجاره نمایید .

اجاره منزل و سوئیت
چگونه اعتماد کنیم ؟
تفـــاوت رزرو کردن سوئیت و منــزل به صورت آنلاین از ما ، با اجــاره سوئیت و منــزل از دلالان ســرراهی

اخبار گردشگری

... مشاهده بیشتر

ایران به روایت تصویر

... مشاهده بیشتر

مقالات گردشگری

... مشاهده بیشتر

معرفی رستوران و کافی شاپ برتر

... مشاهده بیشتر

شهر زیرزمینی اویی نوش آباد

شهر زیر زمینی نوش آباد کاشان
شهر زیرزمینی اویی واقع در زیر بافت شهر نوش آباد در 10 کیلومتری کاشان در استان اصفهان با قدمت 1500 ساله است که به دوره ساسانیان تا دوران صفوی اختصاص دارد. شهر نوش آباد در زمان انوشیروان ساسانی به عنوان پایتخت انتخاب شده است . بعد از ساسانیان در زمان های سلجوقی ، صفوی و حتی قاجار نیز از آن به عنوان پناهگاه استفاده می شده است.
اگر شما قصد سفر به اماکن دیدی و جذاب شهر نوش آباد را دارید اصلا نگران اقامتگاه و امکانات نباشید . شرکت توریستی بهتوریست اقامتگاه شما را با مناسب ترین قیمت و با بهترین امکانات در اختیار شما می گذارد.
ساختار شهر زیرزمینی
این شهر توسط یکی از اهالی آن منطقه که قصد داشته در حیاط منزل خود چاهی حفر کند پیدا شده است. به دلیل پیدا نشدن ورودی اصلی از آب انبار مجاور آن برای ورود استفاده شده بود.
شهر زیرزمینی اویی از دانال های باریک تو در تو و اتاق هایی با ابعاد کوچک شکل گرفته است . این شهر به دلیل اینکه در آن هنگام شهر دچار ناامنی بوده است به منظور حفاظت ازجان و مال مردم بنا شده است . وسعت این شهر به دلیل ارتباط میان محلات گسترده بوده است.
غیر از ورودی اصلی ارتفاع تمام قسمت ها 180 سانتی متر است . عمق این شهر را بین 4 تا 16 متر تخمین زده اند و وسعت آن به گفته اهالی تا بیرون از حصار تاریخی شهر رسیده است و حدود 4 کیلومتر می باشد. چیزی که این شهر زیر زمینی را منحصر به فرد کرده است تهویه هوای شهر است . افراد این منطقه باحفر کانال هایی به شکل U  از سطح زمین هم محل ورود افراد به داخل شهر و هم ورود و خروج هوا را تامین کرده اند.
 روشنایی این فضا به وسیله پیه سوزهای سفالی که روغن آن ها به احتمال زیاد از دو عصارخانه تاریخی موجود در نوش آباد تامین می شده است.
این شهر زیرزمینی توسط اهالی این منطقه به صورت دست کنده شده است که با توجه به سختی جنس زمین این منطقه این فرضیه وجود دارد که آن ها از ابزارهایی شبیه به جنس الماس استفاده می کرده اند .در هنگام پناه بردن به زیر شهر یک سرباز جلوتر از همه چراغ ها را روشن می کرده است و دیگری در آخر صف چراغ ها را خاموش می کرده است تا دشمن نتواند راه اصلی را تشخیص دهد . این شهر جهت محافظت ازجان و مال مردم درزمان حمله مغول ها مورد استفاده قرار می گرفته است .
به دلیل باریک بودن راهرو ها در لحظه فقط یک نفر می توانسته از آن عبور کند و سسسسدر جاهایی باید به صورت خم یا سینه خیز حرکت می کرده اند.
اتاق ها به گونه ای ساخته شده اند که به اتاق های مجاوردیدی ندارد و اگر شما به آن منطقه آشنایی نداشته باشید در ابتدا متوجه اتاق های تو درتو نمی شوید و فکرمی کنید که آن راه بن بست است.
راه های ورودی طبقات به گونه ای است که اگر کسی قصد ورود به داخل طبقات را داشته باشد باید از پایین به بالا حرکت کند که این کار قدرت دفاعی مهاجمان را به صفر می رسانده است.
معماری و قدمتی که شهرزیر زمینی اویی دارد هرگز سایر شهر های زیر زمینی نداشته اند.
اویی به چه معناست؟
در لغت نامه دهخدا اویی به معنای آهای است که که در گویش کاشانی ها از آن استفاده می شود. دلیل بر انتخاب این اسم این است که با توجه به ساختار تو در تو و تاریک این شهر زیر زمینی ، اهالی برای پیدا کردن هم دیگر از کلمه اویی باصدای بلند استفاده می کردند.

تنها هدف شرکت گردشگری بهتوریست رضایت و آسایش شما است . شما با ثبت نام در شرکت بهتوریست در طول سفر نگران اقامتگاه خود نباشید . شرکت به توریست اقامتگاه هایی با قیمت مناسب و بهترین امکانات در اختیار شما قرار می دهد .
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شهر زیر زمینی اویی با مشاورین بهتوریست تماس بگیرید .

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید