:: میزبــان شــو (سپردن منزل ، سوئیت و هتل)

شما با سپردن اقامتگاه خود در سایت بهتوریست و ارسال اطلاعات آن می توانید با ما همکار شوید .

:: مهمـان شــو (رزرو منزل ، سوئیت و هتل)

شما با رزرو اقامتگاه خود در سایت بهتوریست و پرداخت امن خود آن را به مدت زمان دلخواه اجاره نمایید .

اجاره منزل و سوئیت
چگونه اعتماد کنیم ؟
تفـــاوت رزرو کردن سوئیت و منــزل به صورت آنلاین از ما ، با اجــاره سوئیت و منــزل از دلالان ســرراهی

اخبار گردشگری

... مشاهده بیشتر

ایران به روایت تصویر

... مشاهده بیشتر

مقالات گردشگری

... مشاهده بیشتر

معرفی رستوران و کافی شاپ برتر

... مشاهده بیشتر

راهنمای سفر به کاشان و خرید گلاب و عرقیات

سفر به کاشان و خرید عرقیات گیاهی
شهرستان کاشان داری جمعیت 320000 نفر می باشد و وسعتی حدود 9647 کیلومتر مربع . شهر کاشان از نظر آب و هوایی متنوع است و در اکثر ایام سال و فصول برای سفر مناسب می باشد .
در نواحی شرق و شمال کاشان کویر هایی واقع شده است . اما شهر ها و آبادیهای زیادی چون اردهال ، ازناوه ، استرک ، رهق ، ارمک ، کله ، برزک ، نیاسر ، جوشقان ، قهرود ، قمصر و غیره وجود دارد که دارای آب و هوای بسیار خوشی می باشد و با آب و هوای کوهستانی و منظر زیبای طبیعی منتظر میهمانان و مسافران می باشند .
از نظر فاصله کاشان با شهر های اطراف آن می توان گفت که فاصله کاشان تا تهران 230 کیلو متر ، فاصله کاشان با قم 95 کیلو متر و فاصله کاشان تا اصفهان 210 کیلومتر می باشد . با این تفاسیر می توان گفت که شهر کاشان بر روی زنجیره ی بزرگ راههای کشور قرار گرفته است و بر سر راه اصلی و ارتباطی استانها و شهر های شرقی ، غربی ، شمالی و جنوبی می باشد و همین امر باعث شده است که این شهر از موقعیت ممتازی بر خوردار باشد .
کاشان از جمله شهر هایی می باشد که دارای هویت و سابقه دیرینه فرهنگی است و شخصیت های مهمی مانند طبیب ، فیلسوف ، نقاش ، دانشتمند ، عالم ، فقیه و شاعر در این شهر متولد و زیسته اند آن ها نه تنها نام شهر کاشان را پر آورزه کرده اند بلکه به جهان اسلام و ایران اعتبار بخشیده اند .
شهر کاشان دارای مکان های بسیار زیاد تاریخی می باشند از جمله باغ فین ، خانه طباطبایی ها ، خانه عامری ها ، تپه های سیلک و غیره که باعث شده است که گردشگران و مسافران زیادی به این شهر سفر کنند .
همانطور که بیان کردیم شهر کاشان جزء مناطق کویری در ایران محسوب می شوند بنابراین دارای تابستان ها بسیار گرم و زمستان ها بسیار سرد می باشد . گرمترین زمان شهر کاشان اوایل تیر تا اوایل مرداد است و متوسط دما در این ایام 33 درجه سانتیگراد می باشد و سرد ترین زمان شهر کاشان از اوایل دی ماه تا اوایل اسفند ماه است و متوسط دما در این ایام 5 درجه سانتیگرا می باشد .
با این وجود بهترین زمانی که می توان به شهر کاشان سفر کرد از اوایل فرودین تا اواخر خرداد است که متوسط دما 22 در جه سانتیگراد می باشد . البته اوایل مهر تا اوایل آبان نیز کاشان دارای آب و هوای خوبی می باشد اگر در این زمان به کاشان سفر کنید می توانید از مناظر بکر پاییزی روستای اطراف کاشان دیدن کنید و از آن لذت ببرید .
اما شلوغ ترین زمان 15 تا 25 اردیبهشت ماه می باشد زیرا در این زمان در شهر کاشان و روستا های اطراف آن مراسم گلابگیری انجام می شود به همین دلیل مسافران زیادی برای مشاهده مراسم گلابگیری به این شهر سفر می کنند .  
در زمان نوروز و 15 تا 25 اردیبهشت می توان گفت که گردشگران و مسافران زیادی به کاشان سفر می کنند زیرا همانگونه که بیان کردیم در این زمان مراسم گلابگیری و جشنواره های گل و گلاب در کاشان و روستا های اطراف آن برگزار می شود . در این زمان هوای روستا های کاشان از عطر گل های محمدی پر می شود و این عطر از مسافران و گردشگران دلبری می کند .
خلوت ترین زمان نیز تابستان و زمستان می باشد زیرا هوای بسیار گرم و یا بسیار سرد است و کمتر کسی در این زمان به شهر کاشان سفر می کند . گرمای تابستان کاشان به دلیل کویری بودن بسیار گرم و سوازان است .
نحوه ی تولید گلاب و عرقیات گیاهی کاشان
علاوه بر خرید گلاب ، عاملی که مسافران را برای سفر به این شهر ترغیب می کند ، دیدن مراسم گلابگیری است . برای تولید عرقیات گیاهی و گلاب از تقطیر استفاده می کنند . به این صورت که ابتدا گیاه مورد نظر را داخل یک دیگ مسی یا یک دیگ صنعتی می ریزند و به مقدار مشخصی آب درون دیگ اضافه می کنند و با حرارت دادن دیگ مسی و یا دیگ صنعتی باعث می شوند که آبی که درون دیگ قرار دارد و با گیاه ترکیب شده است بخار شود و از طریق لوله های که به دیگ متصل می باشد به درون ظرف دیگری که درون آب سرد قرار داده شده است منتقل شود و در آن جا بخار آب به عرق گیاه تبدیل می شود . در شهر کاشان و روستا ها و شهر های اطراف آن با این روش عرق گیاهی و گلاب را تولید می کنند .
تنها مشکلی که در این زمینه وجود دارد ، وجود اسانس های نامرغوبی است که به جای عرق گیاهی اصل می فروشند و هیچ گونه خاصیت دارویی نیز ندارد . اما عرقیجات و گلابی که در کاشان و شهر های اطراف آن تولید می شود دارای کیفیت بسیار بالایی است .
همچنین می توان گفت که یکی از دلایل شهرت شهر کاشان تولید همین عرقیات گیاهی می باشد . زیرا تمام عرقیات گیاهی خود را به روش بومی و با کیفت بالا تولید می کنند . هر چه مقدار آب در عرق گیاه بیشتر باشد آن عرق دارای خاصیت کمتری می باشد و این کار در این زمینه تقلب محصوب می شود . اما برند های عرقیجات کاشان به دلیل رقابتی که بین آن ها وجود دارد سعی می کنند که عرقیجات با کیفیت بالا تولید کنند تا بتوانند مشتریان بیشتری را به سمت خود جذب کنند .  
برای این که بفهمید در داخل یک عرق گیاهی اسانس وجود دارد یا نه می توانید از رنگ آن به این موضوع پی ببرید عرقیجاتی که دارای رنگ کدر می باشند اصل نیستند و حتما در آن ها از اسانس استفاده شده است زیرا عرقیجات اصل بسیار شفاف می باشند .
بنابراین برای خرید عرقیات گیاهی و گلاب بهترین مکان شهر کاشان می باشد . پس حتما در زمان سفر به کاشان از عرقیجات و گلاب های این شهر خریداری کنید .
مشاورین بهتوریست ، بهترین و معتبرترین مراکز خرید گلاب و عرقیات گیاهی را به مسافران معرفی می کنند . بدین ترتیب می توانید از خرید گلاب و عرقیات نامرغوب و تقلبی در امان باشید .

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید