:: میزبــان شــو (سپردن منزل ، سوئیت و هتل)

شما با سپردن اقامتگاه خود در سایت بهتوریست و ارسال اطلاعات آن می توانید با ما همکار شوید .

:: مهمـان شــو (رزرو منزل ، سوئیت و هتل)

شما با رزرو اقامتگاه خود در سایت بهتوریست و پرداخت امن خود آن را به مدت زمان دلخواه اجاره نمایید .

اجاره منزل و سوئیت
چگونه اعتماد کنیم ؟
تفـــاوت رزرو کردن سوئیت و منــزل به صورت آنلاین از ما ، با اجــاره سوئیت و منــزل از دلالان ســرراهی

اخبار گردشگری

... مشاهده بیشتر

ایران به روایت تصویر

... مشاهده بیشتر

مقالات گردشگری

... مشاهده بیشتر

معرفی رستوران و کافی شاپ برتر

... مشاهده بیشتر

راهنمای سفر به کاشان و شهر های حومه

معرفی جاذبه های گردشگری کاشان بی شک شهر کاشان یکی از زیباترین و قدیمی ترین منطقه گردشگری در جهان می باشد که هر ساله تعداد زیادی از گردشگران داخلی و خارجی را به سمت خود جذب می نماید . این شهر از جاذبه های طبیعی ، خانه های تاریخی و ... برخوردار است و بر زیبایی این شهر افزوده است . شهرستان کاشان به عنوان یکی از قطب های اصلی گردشگری در جهان شناخته شده است که آن را تحت عناوین مختلفی می نامند که در ادامه با هر یک آشنا می شویم

•    کاشان پایتخت فرش دستبافت و ماشینی
•    کاشان پایتخت گلاب
•    کاشان پایتخت کتاب
•    کاشان شهر خانه
علت نامگذاری این بوم به شهر خانه این است که تعداد 800 خانه تاریخی در دل خود جای داده است که کدام نشان از تمدن و فرهنگ ایران و ایرانی دارد . در ادامه با جاذبه های گردشگری این شهر به صورت گسترده تری آشنا می شویم تا شما عزیزان بتوانید در سفر به کاشان از این اطلاعات بهره لازم را ببرید .

باغ تاریخی فین
یکی از قدیمی ترین مکان های تاریخی در شهر کاشان باغ فین می باشد که آن را با نام باغ شاه نیز می خوانند . این باغ در انتهای خیابان امیرکبیر قرار دارد . شما در مسیر رسیدن به در ورودی این باغ انواع سفره خانه ، رستوران ، مغازه و ... را مشاهده می نمایید . وجود جوهای آب در دو طرف این خیابان و مکان های تفریحی اینجا را به مکانی مناسب برای استراحت مسافران عزیز تبدیل کرده است .
باغ فین دارای متراژ 23 هزار متر مربع است که به زمان صفویه تعلق داشته و در سال 1389 جزء میراث جهانی یونسکو ثبت شد . بافت این باغ را از لحاظ ساختاری چکیده ای از باغ های ایرانی در دوره های مختلف می دانند . به عنوان مثال از زمان آل بویه به دلیل چشمه پرآب سلیمانیه مورد توجه شاهان قرار گرفته است و در دوره هایی نیز تخریب می شده و آخرین تغییرات در این باغ به دوره صفویه باز می گردد که حاصل طراحی غیاث الدین جمشید کاشانی است .
یکی از اصلی ترین بعدی که افراد را جذب می کند اشکال مختلف جریان آب است که در قسمتی به صورت فواره ، بخشی راکد  ، جوششی و قسمتی هم به صورت جو های روان می باشد . زیبایی دیگر وجود بیش از 600 راس درخست سرو می باشد که عمری بالغ بر 300 سال دارند . در پایان نیز قرینگی ساختمان است جلوه ای زیبا داشته و چشم عابران را به خود خیره می سازد . از دیگر قسمت های موجود در این باغ می توان به کوشک صفوی ، حمام سلطنتی ، موزه ملی ، خلوت کریم خانی و اتاق شاهنشین اشاره داشت .

تپه های سیلک
خیابان امیر کبیر را که به سمت داخل شهر ادامه دهید به تپه های تاریخی سیلک می رسید . مردم سیلک ، جزء انسان های دشت نشینی هستند که از همان نخست در این مناطق زندگی می کردند و اسکلت و سفال های کشف شده در این منطقه نشان از قدمت 7000 ساله این تمدن دارد .
تپه های سیلک همان معبدگاه مردم آن دوران بوده که از گل رس و خشت ساخته شده است . این منطقه در سال 1311 کشف شده که اشیاء باارزش آن به موزه لوور انتقال داده شده است . یک محقق فرانسوی به نام رومن گیرشمن پس از تحقیق و بررسی روی گوستان سیلک به این باور رسیده است که این منطقه تمدنی 10000 ساله است .
هنگامی که کوره ذوب فلز و وسایل ریسندگی را در این منطقه کشف کردند به این باور رسیدند که تمدن سیلک به عنوان اولین اجتماع صنعتی می باشد . شما می توانید در قبرستان زیگورات چند اسکلت و جمجه که متعلق به 4000 سال پیش است را مشاهده نمایید .

حمام سلطان میر احمد
از میان حمام های قدیمی که در کاشان موجود است ، حمام سلطان میر احمد از شهرت بیشتری برخوردار بوده و دلیل آن را می توان کاربرد اشرافی و تزئینات بی نظیر آن دانست . پیشینه این حمام به دوره سلجوقی باز می گردد . این حمام به دلیل زلزله در سال 1192 دچار آسیب های زیادی شده که در دوره صفویه تعمیر شده است .
سن این بنا را به دلیل 17 لایه بودن گچ بری های آن به دلیل مرمت ، بسیار طولانی تخمین زده شده است . عایق بندی دیوارها نیز ساروج می باشد .از دیگر حمام های تاریخی در کاشان می توان حمام خان را نام برد .

خانه طباطبایی ها
عروس خانه های تاریخی کاشان و گل سر سبد معماری ایرانی خانه طباطبایی ها می باشد که متعلق به تاجر بزرگ حاج سید جعفر طباطبایی می باشد . متراژ این خانه 4700 متر بوده که عمر آن بالغ بر 180 سال می باشد و دارای 40 اتاق است . شما شما در این مقاله 4 سرداب ، 3 بادگیر ، 2 رشته قنات وجود دارد که منبع تامین آب است .
در این منزل حیاط به سه بخش بیرونی ، اندرونی و خدمه می باشد که حیاط بیرونی برای میهمانان ، اندرونی برای محارم و حیاط خدمه نیز برای کارکنان می باشد . کلیه نقاشی و گچ بری های این خانه زیر نظر استاد صنیع الملک غفاری کاشانی ( عموی کمال الملک ) انجام شده است .

خانه بروجردی ها
این خانه تاریخی متعلق به حاج حسن نطنزی می باشد که به دلیل تجارت زیاد با شهر بروجرد این خانه نیز به این نام خوانده می شود و در واقع مهریه و شرط ازدواج دختر سید جعفر طباطبایی می باشد . عمر این خانه زیبا 130 سال می باشد . این خانه تاریخی بی نظیر در سال 2015 از نظر محبوبیت جاذبه توریستی به عنوان انتخاب برتر یونسکو برگزیده شده است .
در بالا با چند مورد از خانه های تاریخی و جاذبه های گردشگری شهر کاشان آشنا شدید و در ادامه نیز با نمونه هایی از سوغات کاشان آشنا می شویم تا با آنها آشنا شوید .

سوغات کاشان
در درجه اول شهر کاشان را با گلاب و عرقیات گیاهی درجه یک و پس از آن با فرش های دستبافت و فرش ماشینی می شناسند . از دیگر محصولات سوغات این شهر می توان ، کلوچه پشمک ، بستنی و فالوده  ، شعر بافی ، مس ، سفال و ... را نام برد .
شرکت به توریست یکی شرکت هایی است که برای راحتی مسافران و گردشگران به این شهر ، خدماتی را به صورت آنلاین ارائه می دهد . شما می توانید برای رزرو سوئیت و هتل در کاشان به وب سایت به توریست مراجعه نمایید و مکانی را متناسب با سلیقه و شرایط خود رزرو نمایید . در صورت تمایل برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران به توریست که به صورت شبانه روزی پاسخگوی شما عزیزان هستند تماس بگیرید .

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید