:: میزبــان شــو (سپردن منزل ، سوئیت و هتل)

شما با سپردن اقامتگاه خود در سایت بهتوریست و ارسال اطلاعات آن می توانید با ما همکار شوید .

:: مهمـان شــو (رزرو منزل ، سوئیت و هتل)

شما با رزرو اقامتگاه خود در سایت بهتوریست و پرداخت امن خود آن را به مدت زمان دلخواه اجاره نمایید .

اجاره منزل و سوئیت
چگونه اعتماد کنیم ؟
تفـــاوت رزرو کردن سوئیت و منــزل به صورت آنلاین از ما ، با اجــاره سوئیت و منــزل از دلالان ســرراهی

اخبار گردشگری

... مشاهده بیشتر

ایران به روایت تصویر

... مشاهده بیشتر

مقالات گردشگری

... مشاهده بیشتر

معرفی رستوران و کافی شاپ برتر

... مشاهده بیشتر

نکات مهم در سفر به کاشان

شهر کاشان یکی از شهر های تاریخی ایران است و در استان اصفهان واقع شده است. فاصله کاشان تا تهران 244 کیلومتر و و تا قم 90 کیلومتر و در 200 کیلومتری شهر اصفهان واقع شده است . مردم کاشان افرادی مذهبی و مقید به مراسم مذهبی می باشند به همین دلیل این شهر به دار المومنین نیز معروف است . شهرستان کاشان شهری قدیمی است و بسیاری از مشاهیر ایران در این شهر پرورش یافته اند مانند سهراب سپهری ، کمال الملک ، محتشم کاشانی ، بابا افضل کاشانی ، ملا محسن فیض کاشانی ، غیاث الدین جمشید کاشانی و ... می باشند . مکان های تاریخی کاشان و جاذبه های توریستی  و مراسم و جشن های خاص مانند مراسم گلاب گیری ، این شهر را به یکی از شهر های توریستی در ایران تبدیل کرده و اقلیم دوگانه این شهر (کوهستانی و کویری) خیل عظیم مسافران را در هر فصلی از سال به خود جذب می کند . یکی از مهمترین ملزومات سفر به کاشان که اجاره منزل در کاشان یا اجاره سوئیت در کاشان  است .

رزرو منزل در کاشان
یکی از مهمترین و اصلی ترین نکاتی که هر مسافر قبل ازسفر باید در نظربگیرد محل اقامت در مقصد مورد نظر است مخصوصا سفر در ایام تعطیلات ، برای مثال سفر به کاشان در نوروز و سفر به کاشان در اردیبهشت  زمان هایی است که حجم مسافر ورودی به کاشان بسیار زیاد است و اقامت در کاشان برای شخصی که از قبل تمهیداتی در این مورد نیاندیشیده است مشکل خواهد بود و بهتر است قبل از سفر به کاشان در این ایام به رزرو منزل در کاشان یا سوئیت یا رزرو هتل در کاشان بپردازد . اگر تعداد افراد همراه شما در سفر زیاد است بهتر است با توجه به قیمت بالای هتل از امکانات رزرو منزل در کاشان بهره مند شوند.

آب و هوای کاشان
بستن چمدان قبل از سفر و مهیا کردن لباس از ملزومات سفر به هر جا می باشد . به همین منظور بهتر است قبل از سفر به کاشان از سایت آب و هوا شناسی پیش بینی آب و هوای کاشان را بررسی کنید با توجه به این که کاشان در منطقه ای واقع شده که دو اقلیم کوهستانی و کویری را دارد در هر موقع از سفر به کاشان شما می توانید به بخش هایی از  شهرستان کاشان  و حومه آن بروید که دارای آب و هوای مطلوب است اگر در فصول سرد به کاشان سفر کردید کویر مرنجاب و کویر متین اباد وخانه های تاریخی و زیارتگاه  آقا علی عباس را به شما پیشنهاد می کنیم و اگر در فصل بهار به کاشان سفر کردید روستاهای مناطق کوهستانی مانند روستای ابیانه و قمصر و نیاسر و برزک و مراسم گلاب گیری کاشان و زیارتگاه سلطان علی محمد باقر در  مشهد اردهال کاشان را به شما پیشنهاد می کنیم . در هر صورت شما می بایست محل اقامت در کاشان را تعیین کنید و با برنامه ریزی هر روز از سفرتان را به یکی از این مناطق اختصاص دهید زیرا فاصله این روستا ها تا کاشان از 15 تا 60 کیلومتر متغیر است  .  قابل توجه است که اختلاف دمای هوا در کاشان  با روستا های اطراف در حدود 10 تا  15 درجه می باشد و در فصل تابستان ، روستاهای کوهستانی کاشان (نیاسر ، قمصر، برزک ، ارمک) بسیار خنک و معتدل می باشد .

سوغات کاشان
گلاب و عرقیجات گیاهی کاشان ، باقلوا ، کلوچه ،  پشمک  یا حاجی بادومی  جز دسته های خوراکی سوغات کاشان می باشد از صنایع دستی کاشان میتوان به زیلو و گلیم و گیوه و ظروف سفالی اشاره کرد. مهمترین صنعت در کاشان صنعت فرش ماشینی است . بعضی از افراد برای خرید فرش جهیزیه به کاشان سفر کرده و بازدید از کارخانه های فرش کاشان میتواند یکی  از قسمت های سفر به کاشان باشد . رزرو منزل در کاشان قبل از سفر میتواند به شما این اطمینان خاطر را بدهد که به راحتی به خرید سوغاتی و و صنایع دستی بپردازید برای خرید سوغاتی بازار سنتی کاشان مکان مناسبی می باشد چون علاوه بر بحث خرید ، دیدن بازار کاشان خالی از لطف نمی باشد .

 خلق و خوی مردم کاشان
با سفر به کاشان شما به شهر خودتان برگشتید زیرا مردم کاشان بسیار مهمان نواز هستند و بررسی خاطرات مسافران کاشان تایید کننده این ادعا است .  اکثر مردم کاشان دارای وضع مالی نسبتا خوبی هستند چون از شهر کاشان یک شهر صنعتی است و اغلب افراد در رده های شغلی مختلف مشغول هستند و درامد مالی خوبی دارند و در خانه های بزرگ و چند طبقه زندگی میکنند و گاها یک طبقه از خانه خود را به عنوان خانه اجاره ای در کاشان در دسترس مسافران قرار می دهند و همه امکاناتی در اختیار مسافران قرار می دهند .

جاذبه های گردشگری کاشان
شهر کاشان دارای جاذبه های گردش گری زیادی میباشد که علاقه هر مسافر در کاشان را میتواند تامین نماید در این مقاله فقط به آنها اشاره می کنیم . برای گرفتن مشاوره درباره هر کدام از این مکان ها  با مشاور سایت بهتوریست تماس بگیرید .
•    آرامگاه سهراب سپهری
•    حمام تاریخی سلطان امیر احمد
•    خانه طباطبایی ها
•    تپه سیلک کاشان
•    باغ فین کاشان
•    شهر زیر زمینی نوش آباد
•    تیمچه امین الدوله
•    مسجد و مدرسه آقا بزرگ
•    رستوران انار
•    مجموعه تاریخی نیاسر
•    خانه تاریخی بروجردی ها
•    روستای ابیانه
•    خانه تاریخی عباسیان
•    مشهد اردهال
•    رستوران سنتی عباسی
•    حمام فین

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید