:: میزبــان شــو (سپردن منزل ، سوئیت و هتل)

شما با سپردن اقامتگاه خود در سایت بهتوریست و ارسال اطلاعات آن می توانید با ما همکار شوید .

:: مهمـان شــو (رزرو منزل ، سوئیت و هتل)

شما با رزرو اقامتگاه خود در سایت بهتوریست و پرداخت امن خود آن را به مدت زمان دلخواه اجاره نمایید .

اجاره منزل و سوئیت
چگونه اعتماد کنیم ؟
تفـــاوت رزرو کردن سوئیت و منــزل به صورت آنلاین از ما ، با اجــاره سوئیت و منــزل از دلالان ســرراهی

اخبار گردشگری

... مشاهده بیشتر

ایران به روایت تصویر

... مشاهده بیشتر

مقالات گردشگری

... مشاهده بیشتر

معرفی رستوران و کافی شاپ برتر

... مشاهده بیشتر

همه چیز در مورد گردشگری کاشان

اطلاعاتی در مورد گردشگری کاشان
کاشان دارای آثار تاریخی ارزشمندی می باشد و به دلیل وجود همین آثار تاریخی ارزشمند جزء  بهترین شهر های استان اصفهان از نظر گردشگردی است .
آیا می دانید که بهترین زمان سفر به کاشان چه موقعی است ؟
بهترین زمان سفر به کاشان اوایل تا اواسط بهار و یا اوایل  تا اواسط پاییز  می باشد و همانطورکه بیان کردم شهر کاشان دارای آثار تاریخی بسیار ارزشمند زیادی می باشد مانند خانه تاریخی طباطبایی ها که عروس خانه های تاریخی در ایران می باشد ، خانه تاریخی عامری ها ، باغ فین و مدرسه و مسجد آقا بزرگ . هر سال تعداد زیادی از گردشگران به اصفهان و سایر نقاط کشور سفر می کنند .
بهترین زمان سفر به کاشان از نظر آب و هوا
کاشان جزء مناظق کویری ایران می باشد به همین دلیل دارای تابستان های بسیار گرمی است و زمستان های آن نیز سرد است . گرمترین زما اوایل تیر تا اوایل مرداد می باشد به صورتی که متوسط دما در این زمان مشخص 33 درجه سانتیگراد است . حداقل و حداکثر دما نیز به 25 و 41 درجه سانتیگراد می رسد . از اوایل دی تا اوایل اسفند سردترین زمان در کاشان است متوسط دما در این زمان 5 درجه سانتیگراد می باشد . همچنین حداقل و حداکثر دمای در این بازه زمانی به ترتیب 0 و 10 درجه سانتیگراد است .
با این تفاسیر بهترین زمان سفر به کاشان را  می توان اوایل فروردین تا اواخر خرداد دانست در این زمان دمای متوسط هوا 22 درجه سانتیگراد است . همچنین اوایل مهر تا اوایل آبان نیز زمان مناسبی برای سفر به کاشان می باشد در این زمان نیز متوسط دمای هوا 28 درجه سانتیگراد می باشد . از 15 تا 25 اردیبهشت نیز زمان برگزاری جشنواره گل و گلاب در روستا های اطراف شهر کاشان مانند قمصر و نیاسر می باشد که شما می توانید برای حضور در این جشواره ها در این زمان به کاشان سفر کنید .
مطلب مربوطه : زمان گلابگیری در کاشان
در فصل پاییز نیز می توانید از طبیعت بکر روستاهای اطراف شهر کاشان دیدن کنید و از تماشای آن ها نهایت لذت را ببرید . یکی از روستای بسیار زیبای اطراف کاشان ابیانه می باشد که رنگ های پاییزی در کوچه و پس کوچه های این روستا منظره های بسیار زیبا و شگفت انگیزی را خلق می کند . فاصله زمانی از کاشان تا روستای ابیانه 1 ساعت و 11 دقیقه می باشد .
شلوغ ترین و خلوت ترین زمان های سفر به کاشان
شلوغ ترین زمان سفر به کاشان نوروز و 15 تا 25 اردیبهشت ماه که زمان برگزای جشنواره است می باشد . در 15 تا 25 اردیبهشت هوای روستا های اطراف کاشان مانند قمصر ، برزک و نیاسر از عطر گل های محمدی پر می شود و این عطر گل ها  از گردشگران دلبری می کند . اگر در این زمان به کاشان سفر کنید بسیار شلوغ می باشد و امکان دارد که با مشکل نبود مکان برای اقامت روبه رو شوید بنابراین بهتر است که از قبل برای خود اقامتتان را رزرو نمایید . به خصوص در اردیبهشت ماه .
خلوت ترین زمان هم برای سفر به کاشان نیز تابستان و زمستان می باشد . زیرا در تابستان کاشان دارای گرمای آزار دهنده ای می باشد به طوری که ممکن است افراد دچار گرما زدگی بشوند . زمستان نیز به اندازه تابستان به دلیل سرمای زیادی آزار دهنده می باشد .
بهترین زمان سفر به کاشان از نظر رویداد ها
در شهر کاشان به مناسب های مختلف رویداد های متفاوتی و متنوعی وجود دارد که عبارتند از :
گلاب گیری کاشان
از مهم ترین و معروفترین رویداد های که در کاشان اتفاق می افتد گلاب گیری می باشد . این رویداد همانطور که بیان کردیم از 15 تا 25 اردیبهشت اتفاق می افتد . برای این رویداد جشنواره ای برگزار می کنند که در این چشنواره از گل کاران و گلابگیران تجلیلی می کنند . جشنواره گلابگیری در روستا های زواره ، برزک ، نیاسر و قمصر برگزار می شود . ولی در بین تمام این جشنواره ها که برگزار می شود جشنواره گل و گلاب قمصر از همه معروف تر می باشد . در تور های گلابگیری که در این زمان برای مسافران در نظر گرفت می شود . افراد را به محل های گلابگیری می برند و افراد محلی با شربت از آن ها پذیرایی می کنند و عرقیات خود را به آن ها معرفی می کنند .
مراسم قالیشویی مشهد اردهال
مشهد اردهال در 25 کیلومتری غرب کاشان واقع شده است و هر سال در دومین جمعه ماه مهر در این شهر مراسم بسیار مهمی برگزار می گردد به نام مراسم قالیشویی . مراسم قالیشویی که در این شهر برگزار می شود یک آیین مذهبی است  و دارای قدمت چند هزار ساله است . و در سال 2012 در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است . به طور خلاصه می توان گفت که مردم کاشان و برخی از محله های که در اطراف امام زاده سلطان علی ابن محمد واقع شده اند به سمت این امامزاده می روند و سپس در حالی که چوب دستی امامزاده را در دست خود می گیرند قالی های مقدس را با گلاب معطر می کنند و بر روی دوش خود حمل می کنند و سپس به سمت چشمه ای که در نزدیکی امامزاده قرار دارد می روند و قالی ها را در آن مکان می شویند . اگر به دیدن رویداد های مذهبی علاقه دارید می توانید در این زمان به کاشان سفر کنید و در این مراسم شرکت کنید .
رویداد نخل گردانی
مراسم نخ گردانی در ماه محرم به خصوص در روز عاشور در شهر کاشان و شهر های اطراف آن انجام می شود . مراسم به این شکل برگزار می شود که یک سازه چوبی به نام نخل را به عنوان تابوت سید الشهدا با پارچه ای سبز و سیاه می پوشانند و سپس مردم آن را بر روی دوش خود در سطح شهر حمل می کنند .
حال شما می توانید با اطلاعاتی که در این مقاله در اختیارتان قرار گرفته است در بهترین زمان ممکن به شهر کاشان سفر کنید .
در برخی از ایام سال ، پیدا کردن اقامتگاه برای مسافران معضل بزرگی است . کاشان شهری کوچک است که در برخی از ایام سال از جمله نوروز و ایام گلابگیری ، این شهر مملو از مسافران می شود . رزرو اقامتگاه در کاشان ، بهترین اقدام در این ایام است . بدین ترتیب که مسافران از طریق وب سایت های گردشگری کاشان ، اقدام به رزرو سوییت در کاشان و یا هتل می کنند و سفر خود را با آرامش آغاز می کنند .

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید