:: میزبــان شــو (سپردن منزل ، سوئیت و هتل)

شما با سپردن اقامتگاه خود در سایت بهتوریست و ارسال اطلاعات آن می توانید با ما همکار شوید .

:: مهمـان شــو (رزرو منزل ، سوئیت و هتل)

شما با رزرو اقامتگاه خود در سایت بهتوریست و پرداخت امن خود آن را به مدت زمان دلخواه اجاره نمایید .

اجاره منزل و سوئیت
چگونه اعتماد کنیم ؟
تفـــاوت رزرو کردن سوئیت و منــزل به صورت آنلاین از ما ، با اجــاره سوئیت و منــزل از دلالان ســرراهی

اخبار گردشگری

... مشاهده بیشتر

ایران به روایت تصویر

... مشاهده بیشتر

مقالات گردشگری

... مشاهده بیشتر

معرفی رستوران و کافی شاپ برتر

... مشاهده بیشتر

برای خرید گلاب به کاشان سفر کنید

خرید گلاب در کاشان کاشان نامی است که ذهن افراد را به یاد کویر و آب و هوای گرم و خشک می اندازد اما جالب است که در دل این شهر کویری ، گل های معطر و زیبای محمدی رشد کرده و نسبت به دیگر مناطق از کیفیت بالا و رایحه ای متفاوت برخوردار است . شهر کاشان در بین کوههای کرکس و کویر مرکزی ایران قرار گرفته است به همین دلیل آب و هوای آن گرم و خشک است . با این حال قدمت کاشت و پرورش گل محمدی در این شهر به 7000 سال می رسد . و مراسم آیینی گلابگیری درآن نیز سابقه ای یک هزار ساله دارد .

نکته حائز اهمیت این است که گلاب کاشان شهرتی جهانی است و از نظر مذهبی نیز از جایگاهی ویژه برخوردار است به گونه ای که برای شستشوی خانه کعبه و دیگر مراقد مطهر از گلاب کاشان استفاده می نمایند . علاوه بر قمصر کاشان در حومه آن نیز مانند برزک ، وادقان ، کامو ، نیاسر ، حسنارود ، علوی و ... علاوه بر تولید گل محمدی ، تولید گلاب ناب و درجه یک نیز دارند که به دلیل کوهستانی بودن این مناطق ، غلظت و کیفیت گلاب آن بیشتر است .

شروع مراسم گل چینی
رویش گل محمدی در کاشان از اوایل اردیبهشت شروع می شود که همراه با آن رسم گل چینی و گلابگیری در قمصر کاشان و دیگر شهرهایش نیز آغاز می شود و تا پایان خرداد ماه نیز ادامه می یابد . این مراسم به قدری زیبا و قابل توجه است که هر ساله گردشگران داخلی و خارجی زیادی را به سمت خود جذب می نماید . زیبایی که در گلستان های کاشان وجود دارد و مشاهده مراسم گل چینی که از طلوع آفتاب شروع شده و رایحه بی نظیر گل محمدی که فضا را پر کرده باعث می شود که افراد زیادی را ترغیب به مسافرت نماید . این امر موجب توسعه صنعت گردشگری در کشور و همین طور افزایش چرخه اشتغال و درآمد شده است .

نکته ای برای گردشگران ...
مسافران و گردشگران داخلی و خارجی که به شهر کاشان می آیند برای بازدید از مراسم گل و گلاب ، باغات گل محمدی ، مراسم گل چینی و در پایان خرید گلاب اصل کاشان به این شهر آمده که نیازمند چندین روز اسکان در این شهر می باشد . شرکت خدماتی بهتوریست ، به منظور فراهم کردن راحتی مسافران تلاش خود را به کار گرفته است تا با اجاره منزل برای یک شب در کاشان ، اجاره سوئیت ، اجاره هتل و اجاره اقامتگاه های سنتی سعی دارد سفری خوش و به یاد ماندنی را برای آنها رقم بزند . شما می توانید متناسب با تعداد افرادی که همراه شما هستند اقدام به ررزو خانه برای یک شب و یا هتل و اقامتگاه نمایید .
+ برای کسب اطلاعات بیشتر برای رزرو خانه در کاشان ، با واحد پشتیبانی شرکت بهتوریست تماس بگیرید .

قدمت مراسم گلابگیری در کاشان
با توجه به اسناد و مدارک موجود که کتب تاریخی و قدیمی آمده است می توان دریافت که حتی نخستین افرادی که به دنبال اختراع دستگاه در جهت تقظیر مایعات و گرفتن اسانس آن بوده اند . با دست یافتن حکیم بزرگ ابو علی سینا به این مهم توانستیم ،افتخاری بزرگ برای کشورمان رقم خورده شد . قدمت 7000 ساله گلاب گیری در ایران باعث شده است تا آوازه و شهرت آن به گوش همگان در سراسر جهان برسد و کشورمان سهمی بسیار بزرگ در تامین این معجزه طبیعت ( گلاب ) برای عموم افراد در کشورهای مختلف داشته باشد .

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید